blank
HaberlerKripto Para

PlusToken Ponzisinde Şok! 4.2 Milyar Dolarlık Kripto Para Ele Geçirildi

Çin polisi PlusToken ponzisinin peşini bırakmıyor.

2 milyar dolardan daha fazla dolandırıcılık yapıldığı iddia edilen PlusToken ponzisinde yeni gelişmeler var. Bir Çin mahkemesi tarafından yapılan açıklamaya göre 2 milyar dolardan daha fazla dolandırıcılık yaşanan ponzide kripto para birimlerinin değerinin de yükselmesi ile birlikte tam 4.2 milyar dolarlık kripto para ele geçirildiği açıklandı.

Dolandırıcıların sadece BTC veya benzer kripto para birimlerine değil, aynı zamanda birçok farklı altcoin kripto para biriminde de yatırımlar yaptıkları tespit edildi.

7 farklı ponzi dolandırıcısının ifadeleri ve itirafları sonucunda toplam 194.775 BTC, 833.083 ETH, 1.4 milyon LTC, 27.6 milyon EOS, 74.167 DASH, 487 milyon XRP, 6 milyar DOGE, 79.581 BCH ve 213.724 USDT’nin ele geçirildiği açıklandı. Çin mahkemesi bu kripto paraların ne kadarının mağdurlara ödeneceği, ne kadarının kasaya kalacağı veya ne yapılacağı konusunda açıklama yapmadı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu