AltcoinAnaliz

Polkadot (DOT) Yükseldikçe Yükseldi – İşte Önemli Seviyeler!

DOT, direnç seviyelerini bir bir kırdı. Şimdi sırada ne var?

Bir önceki Polkadot (DOT) analizimizde saatlik grafikte yükselişe devam diyen fiyat, yine yeniden fazlasıyla kendini gösterdi.

Önce gerileyen fiyat 6.34 dolarlık seviyeden destek alarak %50 oranındaki yükselişini başlattı. Bu yükselişle piyasa değeri 7 milyar doların  üzerine çıkan DOT, Bitcoin Cash (BCH)’i geçerek kripto para piyasasında 6. sıraya yerleşti.

İlgili Haber
Ethereum Katili Polkadot (DOT), Adım Adım İlerliyor! Bitcoin Cash'i Geride Bıraktı!
İlgili Haber
REEF Haberini DOT’la Vermiştik! DOT Yüzde 30 REEF Yüzde 150 Yaptı – İşte Önemli Seviyeler!

Hızla yükseliş yaşayıp çok fazla yatırımcının ilgisini üzerine toplayan DOT için bu sefer ki analizimizde günlük grafiğe de yer veriyoruz.

Bu Yükselişler Sağlıksız Mı?

Kripto para piyasasında genellikle parabolik olarak ilerleyen grafikler daha sağlıklı olarak nitelendirilir. Düz ve keskin bir yükseliş gösteren grafiklerde, genellikle büyük düzeltmeler veyahutta fiyatın bir süre konsolide olması (yatay seyir) bekleniyor. Bugün yaklaşık %10’luk bir düşüş yaşayan DOT’da ise durum keskin bir yükseliş olarak görünüyor.

Günlük grafik açısından incelendiğinde uygulanan Trend – Temelli Fibonacci Uzatma sonucunda DOT fiyatının 1.414 seviyesi olan 9.30 dolardan satış tepkisi yediği görülüyor. Fiyatın en azından iki gün üst üste 8.57 dolar altında günlük kapanış yapması halinde ilk etapta 7.61 dolar civarına düşüş beklenebilir. Ancak fiyatın 8.57 dolardan güç alıp yükselişe geçmesi durumunda 9.30 – 90.65 – 10.13 dolar seviyeleri dirençler olarak takip edilebilir.

*Lütfen aşırı yükseliş yaşamış ürünlere yatırım yaparken bütçenizden bir parça ayırarak giriş yapmaya ve stop kullanmaya özen gösteriniz.

Polkadot (DOT) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

4 Saatlikte Basamaklar Devam Ediyor

Yayın saati itibariyle 8.43 dolar üzerinden alıcı bulan DOT, daha önce saatlik grafikle başlamış olduğu basamak düzenini 4 saatlik grafikte de devam ettiriyor. Bu düzen içerisinde yükseliş trendi oluşurken fiyat, her devfasında daha yukarıya ilerliyor.

Fiyat yeniden sarı trend çizgisinden yukarıya yönelirse ilk direnç olarak bir önceki tepe seviyesi olan 9.51 dolarla karşılaşacaktır. Bu seviyenin de aşılması halinde psikolojik direnç olarak görülen 10 dolar ve sonrasında 10.70 dolarlık seviye görülebilir. Ayrıca grafikte görülen gizli boğa uyuşmazlığı da bu yükseliş senaryosunu destekler niteliktedir.

Yükselen trendin aşağı kırılması fiyatta 7.63 – 7.05 dolarlık destek seviyelerine düşüşe neden olabilir. 6.30 – 6.46 dolar aralığına kadar parçalı alım yapılabilir ancak 6.30 dolar altındaki mum kapanışlarında stop olunabilir.

Polkadot (DOT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Yükselen Kanal Yeni Bir ATH’yi Getirebilecek Mi?

Saatlikte grafikte son beş gündür yükselen bir kanal içerisinde bulunan fiyat, yılın ilk saatlerinde sahte bir kırılım (fakeout) gösterdi. Ardından tekrar kanal içerisine dönen DOT, alt kanada yaklaşmış olsa da yeniden yükselişe devam ediyor. Bu kanalı yukarı yönlü kırılması halinde fiyatta yeni bir ATH görülmesi olasılığı oldukça yüksektir. Ancak aşağı kırılması halindeyse yatay destek seviyeleri takip edilmelidir.

Polkadot (DOT) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu