AltcoinAnaliz

REEF Haberini DOT’la Vermiştik! DOT Yüzde 30 REEF Yüzde 150 Yaptı – İşte Önemli Seviyeler!

Binance’in yeni Launchpool tokeni beraberinde iki coinde yükselişi getirdi.

Bir hafta önce kripto para borsası Binance’in REEF adlı yeni Launchpool tokenini duyurduğu haberini yaptık. REEF elde etmek isteyen yatırımcıların BNB ve DOT stake etmeleri, her iki coinin de yükselişine sebep oldu.

İlgili Haber
Binance’de Trade Yapmadan Para Kazanmanın Yolu: Launchpool - Yeni Coin Listeleniyor!

Kripto para piyasasında Bitcoin dominansının direnç seviyesine gelmesi ve ardından düşüşe geçmesi altcoin yatırımcılarını sevindirdi. Ancak bu gece Amerikan kripto para borsası Coinbase’den gelen XRP delist haberiyle birlikte piyasada genel bir düşüş görüldü. Haberin ardında piyasa değeri 9 milyar dolarlara kadar düşen Ripple (XRP), dördüncü sırayı da kaybedecek gibi görünüyor.

İlgili Haber
Son Dakika: Coinbase Ripple (XRP) İşlemlerini Askıya Alıyor!

REEF %150 Yükselişle Başladı

Kripto para piyasasına her yeni giren coin gibi REEF de başlangıçta büyük bir performans göstererek %150 yükseliş yaşadı. Bu hızlı yükselişin ardından yine hızlı bir şekilde %40’ın üzerinde düşüş yaşayan REEF, yayın saati itibariyle 0.023 dolar üzerinden alıcı buluyor.

REEF ile ilgili olarak yeni bir coin olması nedeniyle teknik anlamda elimizde 15 dakikalık grafik bulunuyor. REEF’i bu grafik üzerinde değerlendirdiğimizde fiyatın önemli bir destek seviyesi altına düştüğü görülüyor. Zirve yaptıktan sonra bu destek seviyesi altında kapanışlar yapan REEF, bu şekilde devam ederse düşüş sertleşebilir.

Fiyatın yükselişe geçmesi halinde ilk aşamada 0.0259 – 0.0267 dolar aralığı önemli bir direnç alanı olarak ortaya çıkıyor. Düşüşün devam etmesi durumundaysa dip seviyesi 0.017 dolardan önce 0.0225 dolar ara destek seviyesi olarak görülüyor.

REEF 15 Dakikalık Grafik – Kaynak: Tradingview

*Bu tarz piyasaya yeni girmiş coinlerin oldukça volatil olmaları büyük oranlardaki riskleri beraberinde getiriyor. Bu coinlere yatırım yapılacaksa mutlaka bakiyenin bir kısmı ile yatırım yapılması ve stop limit emirlerinin kullanılması öneriliyor.

Polkadot (DOT) Beklenen Tepkiyi Verdi

Daha önceki DOT değerlendirmemizde günlük grafikte yükselen trend üzerinde olan fiyat, XRP haberiyle küçük bir düşüş yaşasa da yükselmeyi başardı. 5 dolar üzerindeki kapanışlarla birlikte gelen %30’un üzerindeki yükseliş haberlerimiz takip eden yatırımcıları sevindirdi.

Yayın saati itibariyle yükselişine devam eden DOT, 6.61 dolar üzerinden alıcı buluyor. Fiyata 4 saatlik zaman diliminde baktığımızda 6.88 dolar seviyesi önemli bir direnç seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin aşılması yeni bir ATH seviyesiyle birlikte hızlı bir yükselişi beraberinde getirebilir.

Düşüş olması durumundaysa 6.28 dolar seviyesi ara direnç olarak görülürken 5.95 – 6.02 dolar aralığı ise önemli bir direnç alanı olarak ortaya çıkıyor.

Polkadot (DOT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Yükselişe Devam

Saatlik grafikte oldukça güzel ve basamaklı bir şekilde yükselen DOT, yeni bir yükseliş dalgasına giriyor. Bu grafikte dünden bu yana oluşan yükselen trend ve basamak düzeni ardından fiyatın tekrardan yükseliş yaşadığı görülüyor. Yükselişin devam etmesi halinde ilk direnç olarak 6.82 dolar olan bir önceki tepe geliyor.

Bu seviyenin aşılması halindeyse ilk etapta psikolojik direnç olarak düşünülen 7 dolar seviyesi ve sonrasında 7.18 dolar seviyesi görülüyor. Ancak her zamanki gibi düşüş senaryosunu unutmadan grafikte bulunan destek seviyelerine dikkat edilmelidir.

Polkadot (DOT) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
emre

Coin binance launchpad rtarihinin en kötü çıkışını yaptı 1 günde 0.07lerden 0.014e düştü hala haber vermiştik diyorsunuz.Helal size


Başa dön tuşu