AltcoinAnalizPolkadot

Polkadot Neden Yükseldi? Yükseliş Nereye Kadar Sürecek? – DOT Teknik Analizi!

Harekete geçen Ethereum (ETH) katili Polkadot’ta (DOT) dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Kripto para piyasasında özellikleri açısından Bitcoin’in (BTC) hemen ardından gelen Ethereum’un (ETH) katili olarak nitelendirilen Polkadot (DOT), dün gelen müjdeli haberle birlikte hızla yükselişe geçti.

Dün itibariyle Polkadot ağında uzun süredir beklenen ve son zamanlarda popüler olan multichain’in Polkadot versiyonu olan Parachain (paralel zincir) için lansman tarihi açıklandı.

Polkadotun ağ kapasitesini artırması beklenen Parachain’in lansmanı konsey oylamasının ardından 11 Kasım olarak belirlendi. Bu haberi alan yatırımcılar hızla AL tuşuna basarken DOT, %20’nin üzerinde değer kazandı.

Golden Cross Sonrası Yeni ATH’ye Doğru…

Eylül ayı ortasındaki 38.77 dolarlık zirveden gerilemeye başlayan ve ardından 26 dolar civarında destek bulan DOT, günlük grafikte Golden Cross sonrası yükselmeye devam ediyor.

Fiyat düşerken oluşan ve yükselişe işaret eden bu oluşumun ardından gelen Parachain haberi ise yükselişin devam edeceğine dair sinyaller veriyor. RSI göstergesinde henüz aşırı alım bölgesine girmediği görülen DOT’un kısa vadede yaşayacağı küçük gerilemeler sonrası yeniden yükselişine devam etmesi bekleniyor.

Polkadot (DOT) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Dünkü yükselişinin ardından 41,58 dolarlık dirence takılan DOT fiyatının küçük gerilemeler yaşamasına rağmen alımların kuvvetli olduğu görülüyor. Beyaz trend çizgisi ve 41,58 dolar üzerinde kapanışlar yapması halinde DOT’un yükselişinin devam edeceği ve yeni ATH seviyesi olarak ilk etapta 51 doları getireceği düşünülüyor. Fiyatta gerileme yaşanması halinde kademeli olarak 38 ve 35 dolardan yakın stoplu bir şekilde alım yönlü pozisyon alınabilir.

Gerileme Olsa Da Destek Korunuyor!

4 Saatlik grafik üzerinde oluşturduğu yükselen kanal formasyonunu yukarı yönlü şiddetli bir şekilde kıran DOT, 41 dolar seviyesini desteğe çevirerek bu seviyeyi korumaya devam ediyor.

Polkadot (DOT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Uzun yeşil mumun ardında gelen satışlarla süzülerek düştüğü görülen DOT’un yükselişi işaret eden bir boğa bayrağı formasyonu oluşturduğu düşünülüyor. RSI göstergesinin de yavaş yavaş sakinleştiği bu durumda formasyon, bir önceki ATH seviyesi olan 49 dolar civarını hedefliyor. Olası gerilemelerde yükselen kanalın veya yatay destek seviyesi olan 37,51 doların DOT fiyatını desteklemesi beklenirken bu seviyenin kaybedilmesi 32 doları getirebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu