AltcoinAnaliz

Polkadot’ta (DOT) Sıradaki Hedefler Neler? Yükseliş Rallisi Bitti Mi?

Detaylı Polkadot (DOT) teknik analizi…

Yeni yılın yükselen yıldızlarından biri olan Polkadot (DOT), kripto paralar içinde 30 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 6. sırada yer alıyor.

Polkadot ağındaki projelere verilen destek ile oldukça yüksek değer kazanan DOT, piyasada “altcoinlerin babası” olan Ethereum (ETH) yatırımcılarını korkutuyor. Zira DOT, Ethereum ağına alternatif dolayısıyla da rakip bir proje olduğu için son zamanlarda adı sıklıkla “Ethereum katili” olarak anılıyor.

İlgili Haber
Polkadot (DOT) İçin Son Durum: 395 Milyon Dolar Aktarıldı

Günlükte Kritik Alanlar

En son günlük grafikte 39 dolardan satış tepkisi yiyen DOT, yayın saati itibariyle 34 dolar üzerinden alıcı buluyor. Grafikte birkaç iğne olmasına rağmen 29.2 – 30.3 dolar aralığının fiyatı her defasında alış tepkisiyle karşıladığı ve fiyata destek olduğu görülüyor.

Polkadot (DOT) Günlük Grafik – Tıklanarak Takip Edilebilir – Kaynak: Tradingview

Bu kırmızı yatay destek alanının kaybedilmesi halinde fiyatın alttaki sarı destek alanı olan 20 – 21 dolar aralığına kadar kademeli düşüşü görülebilir. Kırmızı bölge altında stop olan yatırımcıların ise ara destek seviyesi olan 25 dolar civarında alım yapması ve sarı bölge altında da stop olmaları stratejilerini korumalarına yardımcı olacaktır.

Temel anlamda ağ yapısındaki hareketlilik bakımında olumlu sinyaller veren DOT, günlük grafikte RSI seviyesinin 50 üzerinde olması ile de hâlâ alış gücünün olduğunu gösteriyor.

Fiyatta yeniden yükselişin yaşanması halinde düşüş kanalı olan kırmızı paralel alanın önemli bir direnç alanı olduğu ve ayrıca yatayda da 35 doların geçilmesinin yeniden 40 doların görülmesini sağlayabileceği düşünülüyor. Son olarak 40 dolardan sonraki önemli direnç seviyesi ve hedefin de 46 dolar olduğu belirtiliyor.

Yine direnç olarak takip edilebilecek grafikteki düşen kırmızı kanal, kırılması durumunda sert yükselişlerin kapısını açabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu