BitcoinHaberlerKripto Para

Popüler Analist Bitcoin İle Türk Lirası Arasındaki Korelasyona Dikkat Çekti!

Michaël van de Poppe, Türk Lirası ve Bitcoin arasında bağlantı olduğunu düşünüyor.

Türk lirasının dolar karşısında yaşadığı değer kaybı sonrası art arda yeni rekorlara imza atarak Dolar/TL kuru 18,36’ya kadar çıkmıştı.

Türk Lirasının yaşadığı değer kaybı karşısında Bitcoin/ TL paritesinde yeni bir zirve yaşanarak Bitcoin 800.000 TL’yi geçmişti.

Döviz kurunda yaşanan artışlar sonrası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada tüketicileri korumak ve dövizin getirisine Türk Lirası’nda kalarak ulaşılabilmesini sağlayacak yeni kapsamlı önlemlerin devreye alınacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanının açıklamalarından sonra dolar ve euro kurlarında ciddi düşüşler yaşandı ve Türk lirası ABD doları karşısında değer kazanmaya başladı.

68.000 $’lık zirvesinden sonra büyük bir düşüş yaşayan Bitcoin’de, yaşanan düzeltmenin ne kadar süreceği konuşulurken Bitcoin fiyatında bir yükseliş yaşandı.

Bitcoin ve Türk Lirasındaki aynı zamanda yaşanan artışa dikkat çeken ünlü kripto para analisti Michaël van de Poppe, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kripto paralar ve TL arasındaki korelasyona değindi.  Zira dün akşam Türk lirasının değer kazanması ile lider kripto para birimi Bitcoin ve altcoinlerde de benzer bir şekilde yükselme yaşadı.

Analist paylaşımında TL ve Bitcoin ile ilgili ” BTC bugün güzel bir şekilde yükseldi, Ethereum daha güzel bir şekilde yükseldi. Peki bu yükselişin arkasındaki neden ne olabilir? Türk Lirası güçlü bir şekilde değer kazandı.” ifadelerini kullandı.

TL’nin dolar karşısında değer kazanması ile Bitcoin’de yaşanan yükseliş arasında korelasyon olduğunu düşünen popüler analist, sonraki paylaşımlarında Bitcoin ve kripto paralardaki düzeltmenin de bitmiş olabileceğine dikkat çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Adam diyor ki tl değer kaybederken turkler dolara geçti. TL Değer kazanırken de btc ve eth da önemli para girişleri oldu. Yani turkler ciddi para sokuyor kripto sekterune.

Anonim

Türkleri zengin etmemek amaç ne olabilir


Başa dön tuşu