bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerPopüler Analist, Dolandırıcılıktan Tutuklandı!

Popüler Analist, Dolandırıcılıktan Tutuklandı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para sektöründeki popülerlik sadece masum yatırımcılar için değil aynı zamanda masum yatırımcılardan faydalanmaya çalışan dolandırıcılar için de fırsatlar getiriyor. Bu dolandırıcılar çok farklı yöntemler kullanabilmekte ve bunlardan birisi de “analist” olarak yatırımcıların karşısına çıkmak.

ABD Adalet Bakanlığı, Kripto Para Dolandırıcısını Yakaladı

ABD Adalet Bakanlığı da 30 Kasım tarihinde yaptığı açıklamada söz konusu isimlerden birisini yakaladığını ve tespit ettiğini belirtti. Yapılan açıklamada, “Coin Signal” takma adıyla kanal açan ve videolar yayınlayan Jeremy Spence isimli analistin tutuklandığı vurgulandı. Ocak ayında bu takma adı kullanan ve yatırımcılara yaklaşık 5 milyon dolarlık kayıp yaşatan Spence, suçlu bulunursa 10 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Savcılık tarafından yapılan açıklamada Coin Signals kanalı ile bilinen analistin yatırımcıları bilerek dolandırdığı ve %148 gibi büyük kazançlar vaat ederek insanların fonlarını ele geçirdiği belirtilmekte.

Spence, yatırımcıları yüksek kazanç ile kandırarak stratejisi para kaybettirince de yatırımcıların parasını kilit altına aldı ve bakiyelerde oynama yapıp fonları kaybetmemiş gibi yaptı. Kullanıcıların hesaplarını görüntülediği platformu da kendisi kontrol eden Spence böylece aslında hiçbir şekilde kontrol sorunu yaşamadı.

Spence’in yeni yatırımları eski yatırımcıların parasını ödemek için kullandığı belirtiliyor. Bu da aslında klasik piramit yapısı olarak bilinmekte ve yatırımcıların bazıları birbiri ile iletişime geçince olayın ortaya çıktığı aktarılmakta.

ABD Adalet Bakanlığı net tarih vermese de davanın önümüzdeki haftalarda görülmesi bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ozi

Öyleyse sizde lütfen “ünlü analist bu altcoinler için şöyle bir tahmin yaptı” haberlerinize dikkat edin 😉

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları