coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizPopüler Analistten Bitcoin İçin Yeni Tahmin Geldi! "Sadece Beş Ay İçinde..."

Popüler Analistten Bitcoin İçin Yeni Tahmin Geldi! “Sadece Beş Ay İçinde…”

Charles Edwards, Bitcoin fiyat tabanının sadece beş ay içinde 41.200 dolara ulaşacağını iddia etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Capriole Fonu’nun kurucusu ve popüler bir kripto para analisti olan Charles Edwards Bitcoin fiyatına ilişkin yeni bir paylaşım yaptı.

Bitcoin için önemli bir katalizör olarak görülen halving olayını değerlendiren Charles Edwards, BTC fiyat tabanının sadece beş ay içinde 41.200 dolara ulaşacağını öngördü.

Bu noktada halving sonrası Bitcoin’in elektrik maliyetinin bir gecede iki katına çıkacağını belirten analist, son iki halvingde elektrik maliyetinin halving sonrası önceki değerlerin %65’ine ve %50’sine kadar arttığına dikkat çekti.

Yaklaşan halving için de bir tahminde bulunan analist, BTC elektrik maliyeti yine %50’ye kadar artış yaşarsa, bunun Bitcoin’in tarihi fiyat tabanının yalnızca 5 ay içinde 41,200 dolar olacağı anlamına geldiğini ifade etti.

“Nisan 2024’te, Bitcoin madenciliğinin ham enerji maliyeti olan Bitcoin’in Elektrik Maliyeti bir gecede iki katına çıkacak. Bu kesindir.

Verimsiz madenciler daha sonra Bitcoin ödülü yarıya indirildiğinde kapanmaya başlayacak.

Son iki Halving’de Elektrik Maliyeti, Halving öncesi değerlerin %65’i ve %50’sine kadar arttı.

Elektrik maliyeti son halving’de de %50’ye kadar artarsa, bu Bitcoin’in tarihi fiyat tabanının yalnızca 5 ay içinde 41,200 dolar olacağı anlamına geliyor.”

Bu noktada analist, 2024 yılında gerçekleşmesi beklenen halving ile birlikte Bitcoin madencilerinin ödüllerinin yarıya indirileceğini, sonrasında arzın azalacağına dikkat çekerek bunların fiyatın artmasıyla sonuçlandığını söylüyor.

Ayrıca Charles Edwards, ödüllerdeki azalmanın madencilik faaliyetlerinin maliyetini artırarak Bitcoin’in değerini olumlu yönde etkileyebileceğini düşünüyor.

Bitcoin yazım esnasında 38,187 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail