BitcoinHaberlerKripto Para

Portekiz Parlamentosu, Bitcoin ve Kripto Para Karşıtı Yasayı Oylamada Reddetti!

Portekiz Parlamentosu, meclisteki bazı gruplar tarafından sunulan Bitcoin ve kripto para karşıtı yasayı reddetti.

Portekiz Parlamentosu, mecliste azınlıkta bulunan partilerden gelen iki farklı kripto para vergilendirme önerisini reddetti.

Ekonomi gazetesi ECO’ya göre, teklifler sol partiler Bloco de Esquerda ve Livre’den geldi ve her ikisi de Çarşamba günü öğleden sonra 2022 bütçe oylaması sırasında reddedildi.

Buna rağmen ülkede kripto paraların vergilendirilmediği günler sayılı kalmış olabilir.

Portekiz Maliye Bakanı, Kripto Paraların Vergilendirilmesi Konusunda Sinyal Vermişti

Bu ayın başlarında, ülkenin maliye bakanı, hükümetin düzenleyici çerçeve üzerinde çalışacağını belirterek, paraları vergilendirmeye başlama kararını açıklamıştı. Bununla birlikte Portekiz hükümeti herhangi bir zaman dilimi için ise detay vermemişti.

İlgili Haber
Kripto Para ve Bitcoin Cenneti Olarak Anılan Ülke, Yeni Yasayla U Dönüşü Yaptı!

Bakan ayrıca ülkede belirli kazançların vergilendirilmemesine yol açan herhangi bir “boşluk” olmaması gerektiğini savunmuştu.

Portekiz Muhalefeti 5.000 Euro Üzerindeki Kazançları Vergilendirmeyi Önermişti

Livre’nin önerisine göre 5.000 euro üzerindeki kazançlar vergilendirilecekti. Oylamadan önce, kripto vergilendirmesi konusunda yoğun çaba sarf eden Bloco de Esquerda milletvekili Mariana Mortágua, hükümeti kripto varlıkları vergilendirmenin bir yolunu bulamadığı için eleştirdi.

“Gelecekteki gerekli kripto düzenlemelerine bakılmaksızın, bu duruma son vermek için bizim amacımız, kripto paraları eşdeğer gelir üzerindeki sermaye kazançları için geçerli olan aynı orana tabi tutmaktır”

Kripto varlıkların vergilendirilmediği nadir ülkelerden biri olan Portekiz, bu özelliği sayesinde dünyanın dört bir yanından Bitcoin zenginlerini kendisine çekmişti. Bununla birlikte Avrupa Birliği çapında ise kripto varlıklara regülasyon adımları devam ediyor. Kısa bir süre önce Avrupa Parlamentosu’nun Proof of Work coinleri yasaklama ihtimali gündeme bomba gibi düşmüştü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu