blank
Blockchain

Portekiz’de Blockchain Teknolojisi Şirketlerinin Sayısı Artışta

Portekiz, büyük mali kriz sonrasında uyguladığı vergi politikaları sayesinde blockchain cenneti olma yolunda ilerliyor.

Avrupa ülkesi Portekiz’de büyük mali kriz nedeniyle uygulanan vergi politikaları ülkede ekonominin canlanmasına sebep oldu. Ülkede bu politikaların uygulanması ile özellikle bazı bölgelerde çok sayıda blockchain şirketinin kurulduğu ve bir blockchain merkez üssü olma yolunda ilerleme kaydedildiğine işaret eden veriler ise gelişmenin ülkeyi gelecekte daha fazla zengin edebileceğine işaret.

blank

Portekiz yönetiminin uygulamakta olduğu vergi kararlarının aynen sürdürülmesi durumunda daha fazla sayıda yabancı şirketin ülkeyi tercih edeceği, bunun ise ülkenin blockchain teknolojisi konusunda lider ülkeler arasında yer almasında payının daha da fazla artmasına yol açabileceği belirtiliyor.

Portekiz’de ve diğer birçok ülkede yüzlerce blockchain şirketi olmasına rağmen özellikle bu şirketlere gelecekte ilginin artması ile gerçek etkilerin ortaya çıkması beklentisi mevcut.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu