BlockchainHaberlerKripto Para

Prof. Dr. Özgür Demirtaş Blockchain’i ve Kripto Paraları Anlattı!

Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın fikirlerini aktardık.

Türkiye’de Bitcoin’e ve kripto paralara yönelik artan ilgi tüm kesimlerin dikkatini çekmiş durumda. Ekonomiye ilişkin anlatımları ile sevilen ve tanınan Prof. Dr. Özgür Demirtaş da bu ilginin altının doldurulabilmesi adına bir seri başlattı.

“Blockchain ve Kripto Para (1.Bölüm)”

Blockchain teknolojisi ve kripto paraları anlatacağı 2-3 videoluk bir seri paylaşacağını belirten Demirtaş ilk videosunu Youtube’da yayınladı.

Blockchain teknolojisini merak edenlerin ve kripto paralara yatırım yapmak isteyen kişilerin bilmesi gereken temel hususları sade bir anlatım tarzı ile takipçileri ile paylaşan Demirtaş’ın videosu kısa sürede binlerce beğeni aldı.

“Hızlı, Ucuz, Verimli ve Güvenli”

Blockchain teknolojisinin “doğrulama” sistemini günlük hayattan örnekler vererek anlatan Demirtaş bu teknolojinin sağladığını faydalara da değindi.

“Blockchain teknolojisi üzerine kurulu akıllı sözleşmeler aracılığıyla günlük hayattaki bir çok işlem kat ve kat daha hızlı yapılabiliyor. Kat ve kat daha ucuza yapılabiliyor. Daha az insan gücüyle daha çok iş yapabiliyoruz. Bu da sistemin çok daha verimli olduğunu gösteriyor.

Bu teknolojinin kullanıldığı işlemlerde yolsuzluk olma ihtimali neredeyse yok. Tüm sistem birbirini denetliyor. Bu nedenlerle blockchain teknolojisi mevcut merkezi sistemlere göre çok daha üstün ve güvenilir bir teknoloji”

“Karşılık Para Basımı Alım Gücünü Tehdit Ediyor”

Kripto paralar ile ilgili de konuşan Demirtaş şunları aktardı.

“Mevcut durumda ülkeler diledikleri kadar para basabiliyor. Bir kağıdı yeşile boyayıp buna dolar demeniz problemleri çözmüyor. Eğer siz karşılığı olmayan bir para basarsanız o paranın alım gücü düşer. Bunu bilmek için roket bilimci olmaya gerek yok.

Bizim arzı sabit olan veya arzı belirli kurallar ölçüsünde artan ve buna müdahale edilemeyen paralara ihtiyacımız var. İşte bu noktada kripto paralar geleneksel para birimlerinden üstün konumdalar.”

Kripto paralarda dolandırıcılık olayları ve regülasyonlara ilişkin açıklamalar için videonun devamını izleyebilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu