BitcoinHaberler

Purpose Bitcoin ETF, Rekor Düzeyde Bitcoin (BTC) Satın Aldı! İşte Detaylar

Onay almayı başaran ilk Bitcoin ETF ürünü olan Purpose BTC ETF, rekor düzeyde BTC satın aldığını duyurdu.

Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre, Kanadalı Purpose Bitcoin ETF dün 6.900 adet BTC satın alarak yeni bir rekor kırdı.

Purpose Bitcoin ETF’nin bir gün içerisinde yaptığı satın alım rekoru bundan önce 2.900 BTC’ydi.

Bu satın alımdan, hem kurumsal yatırımcı tarafında BTC’ye olan ilginin arttığı hem de BTC’de dip seviyelerin değerlendirildiği anlamı çıkarılabilir.

Purpose BTC ETF ürününün satın aldığı BTC miktarını gösteren grafik.

Purpose Bitcoin ETF’nin Yönettiği Varlıklar 1.5 Milyar Kanada Dolarını Aştı

Son satın alımıyla birlikte Purpose BTC ETF ürününün yönettiği varlık miktarı 1.5 milyar Kanada Doları (1.2 milyar dolar) aştı. Bu yazının yazıldığı anlarda şirket toplam 41.620 BTC’yi bünyesinde barındırıyor. Bununla birlikte piyasada yaşanan son düşüş nedeniyle bu ETF ürününün yılın başından bu yana günlük getiri oranı %30 azaldı.

Kripto para bilgi platformu Coinglass tarafından sağlanan verilere göre, söz konusu ETF geçtiğimiz ay toplamda 1.132 adet BTC satın almıştı. Geçtiğimiz ay yaşanan düşüş sırasında ETF ürünü BTC varlıklarının bir kısmını satmak zorunda kalmıştı.

İlgili Haber
Bir Ülke Daha Bitcoin ETF'sine Yeşil Işık Yaktı!

Purpose BTC ETF ürünü 2021 Yılının Şubat Ayında Piyasaya Sürülmüştü

Purpose Investments şirketi, Purpose BTC ETF ürününü 2021 yılının Şubat ayında piyasaya sürmüştü ve o zamanlar bu spot ETF, türünün tek örneğiydi. Bu ETF sayesinde yatırımcılar direkt olarak BTC satın almadan ya da portföylerinde bulundurmadan dünyanın en büyük kripto parasına yatırım yapabiliyorlar.

Piyasaya sunuluşunun ilk ayında 1 milyar dolar barajını aşmayı başaran ETF, Toronto Borsası’nda BTCC sembolüyle işlem görüyor.

Kanada ve diğer ülkelerde bulunan spot BTC ETF ürünü henüz ABD’de onaylanmadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu