coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizQCP Analistleri Bitcoin’de Ralli Sinyalleri Var Dedi, Yükselişi Başlatabilecek Olayı Açıkladı!

QCP Analistleri Bitcoin’de Ralli Sinyalleri Var Dedi, Yükselişi Başlatabilecek Olayı Açıkladı!

QCP Capital Bitcoin ve piyasadaki yükseliş sinyallerini sıraladı, spot Ethereum ETF lansmanının yükseliş katalizörü olabileceğini belirtti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yatırımcılar bir ayı aşkın süredir devam eden düşüş eğilimiyle başa çıkmaya çalışırken Bitcoin de Alman hükümetinin satışlarına dayanmaya çalışıyor.

Bu noktada genel olarak analistler Bitcoin’de dibin gelmiş olabileceğini yada en kısa sürede gelebileceğini tahmin ederken, bir değerlendirme de Singapur merkezli kripto şirketi QCP Capital‘den geldi.

Piyasanın başlangıçta Mt.Gox ve Alman hükümetinin Bitcoin satışları karşısında bocaladığını ancak sonrasında hızla toparlandığını belirten analistler, yükseliş sinyallerini sıraladı.

Bu noktada ilk sinyal olarak spot Bitcoin ETF girişlerini gösterdi.

Kurumsal yatırımcıların dip alımlarını artırdığını belirten QCP analistleri bu durumun güçlü spot BTC ETF girişleriyle desteklendiğini söyledi.

İkinci yükseliş sinyali olarak Alman hükümetinin satışları karşısında borsalardan BTC alımını gösteren analistler daha az Bitcoin’in piyasaya girdiğini, belirtti.

Son olarak Bitcoin ve Ethereum’un geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüşlerden sonra bu hafta daha yüksek dipler yaptığını ve diplerin agresif bir şekilde satın alındığını belirten analistler bu alımların yükseliş sinyali olduğunu ifade etti.

” Şu nedenlerle piyasada yükseliş sinyalleri görüyoruz:

1. Satışlardan sonra Alman hükümeti borsalardan BTC satın aldı. Bu da bu BTC’lerin piyasaya girmediğini gösteriyor.

2. 8 Temmuz’da 295 milyon dolarlık ETF girişleriyle desteklenen, hızlı dip alımlarıyla gösterilen güçlü talep.ETF’lerde 21 günün en yükseği görüldü.

3. Zayıf likiditeye rağmen, BTC ve ETH bu hafta daha yüksek dipler yaptı ve dipler agresif bir şekilde satın alındı.

Piyasa arz hareketlerine karşı oldukça tepkili, bu da gerçek spot satıştan ziyade spekülatif satış baskısı olduğunu gösteriyor. Bu, piyasanın aşağı yönlü aşırı pozisyon aldığını gösterebilir.”

Spot Ethereum ETF’i Yükseliş Katalizörü Olabilir!

Son olarak yükseliş sinyallerine ek olarak Bitcoin ve piyasanın bir katalizöre ihtiyacı olduğuna işaret eden analistler bu katalizörün spot Ethereum ETF nihai onayı olabileceğini değerlendirdi.

Analistler, ETH ETF’lerinden gelecek onay haberinin likiditeyi artırabileceğini ve potansiyel bir yukarı yönlü bir hareket için katalizör görevi görebileceğini söyledi.

“Yükseliş için bir katalizöre ihtiyaç var. spot ETH ETF’i 15 Temmuz civarında işlem görmeye başlayacak. Olumlu bir alım likiditeyi artırabilir ve potansiyel olarak piyasayı yukarı yönlü bir hareketle şaşırtabilir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları