HaberlerKripto Para

Ray Dalio: Bitcoin Fiyatı Yükselirse Hükümetler Onu Yasaklayacak!

Ray Dalio isimli milyarder isim iddialı konuştu.

Milyarder fon sahibi Ray Dalio, “Bitcoin fiyatı artmaya devam ederse hükümetlerin dikkati daha fazla çekilecek ve hükümetler er ya da geç onu yasaklayacak” dedi. Bugün Bitcoin’in altına iyi bir alternatif olmadığını ve kendisinin altına oranla Bitcoin’i tercih etmesinin ‘mümkün olmadığını’ açıklayan Dalio, “Bitcoin er ya da geç hükümetlerce yasaklanacak” diye konuştu.

Ancak bugüne kadar kripto para birimleri Hindistan ve birkaç ülke dışında hiçbir zaman yasaklanmadı. ABD hükümetinin kripto paraları yasaklamadığı sürece diğer ülkelerde uygulanacak yasakların etkili olmayacağı, ancak Fransa, Almanya gibi AB üyesi büyük ekonomik güçler Bitcoin’i yasaklarsa domino taşı etkisi yapabileceği belirtiliyor.

Ray Dalio, konu hakkında açıklamalarında ne zaman ve nasıl yasaklanacağına dair bilgi vermezken “kesin yasaklanacak” ifadesi “nereden biliyor?” söylemine neden oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu