Kripto HaberleriBitcoinRay Dalio, Kripto Para Sektörünü ve Yatırımcılarını Uyardı

Ray Dalio, Kripto Para Sektörünü ve Yatırımcılarını Uyardı

Takip et

Bitcoin (BTC) fiyatının düşüşü ile sarsılan kripto para sektörü, ünlü bir isme göre gereğinden çok dikkat çekiyor.

Amerikanın en zengin isimlerinden olan milyarder yatırımcı Ray Dalio, David Rubenstein ile gerçekleştirdiği röportajında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Dalio, kripto para sektörünün “çok fazla” dikkat çektiğini ve bunun olumsuz olduğunu aktardı.

Dalio: Kripto Paralar Çok Dikkat Çekiyor

Dalio, açıklamalarının devamında portföyünün çok “ufacık” bir kısmının kripto para sektöründe olduğunu itiraf etti.

Küresel finans sektörünün tepetaklak olmasına karşın böyle bir yatırım yaptığını belirten Dalio aslında IMF’nin uyarısı ile benzer bir noktaya değindi.

IMF de Bitcoin gibi varlıkların değer saklama aracı olarak görüldüğünü ancak bunun ABD borsaları ile birebir korelasyon içerisinde olduğunu aktarmış ve uyarılarda bulunmuştu.

Bitcoin fiyatının son düşüşüne bakıldığında da Nasdaq ve S&P500‘ün yaşadığı sert düşüş ile bunun hızlandığı görülebilmekte. Federal Rezerv’in faiz arttırma ihtimaline karşı borsalar ve devamında tahmin edilebileceği gibi kripto para sektörü de tepetaklak oldu.

Bridgewater Associates’in kurucusu olan Dalio da diğer varlıkların aynı kripto paralar gibi olası bir faiz artışına karşı harekete geçeceğini aktardı ve değişim beklediğini ifade etti.

Daha önce ciddi bir Bitcoin ve kripto para eleştirmeni olan Dalio, geçen mayıs ayında da BTC aldığını aktarmıştı. Buna rağmen kripto paraların çok fazla dikkat çekmesi, Dalio’ya göre yakında bunların hükümet tarafından “yasaklanması” ile sonuçlanabilir.

İlgili Haber
Milyar Dolarlık Fon Yöneticisi Ray Dalio: "Biraz Bitcoin'im Var"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları