HaberlerSolana

Reddit Kurucusu Solana (SOL) Ağında 100 Milyon Dolarlık Yatırım Planlıyor!

Merkeziyetsiz sosyal medya yarışı hızlanıyor.

Kripto paraların benimsenme oranı ve kullanım alanı genişledikçe, teknoloji devleri bu alana yönelmeye devam ediyor. Discord’un Ethereum hamlesinden sonra bir hamle de Reddit’ten geliyor.

Bugün Solana odaklı bir konferansta konuşan Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian, Solana’ya ilişkin planlarını anlattı.

Solana üzerinde sosyal medya platformu oluşturmak istediğini belirten Ohanian, bunun için 100 milyon dolarlık bir fon ayıracağını söyledi.

Merkeziyetsiz bir sosyal medya oluşturma planlarından bahseden Reddit kurucu ortağının bunun için Solana’yı seçmesi SOL yatırımcılarını sevindirdi.

Solana’nın kurucu ortağı Raj Gokal ile söyleşi gerçekleştiren Ohanian, “Buraya gelmemin nedenlerinden birisi 776 adında bir girişim fonum var ve yatırım için 50 milyon dolar ayırdığımızı duyurmak. Bunu Solana üzerine inşa edilmiş bir sosyal medya platformu için kullanacağız.”

Daha sora 50 milyon doların bu proje için yeterli olmadığını belirten Ohanian, fonun büyüklüğünü 100 milyon dolara çıkarmayı hedeflediğini belirtti.

Ohanian’ın açıklaması, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in blok zincir üzerinde sosyal medya oluşturmanın “çok büyük bir iş” olacağını ifade etmesinden bir gün sonra geldi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu