bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerRipple Aleyhine Açılan Dava Geri Çekildi

Ripple Aleyhine Açılan Dava Geri Çekildi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz günlerde Ryan Coffey isimli bir Amerikan Vatandaşı, Ripple Labs Inc, XRP II ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse aleyhine dava açmıştı. Coffey bu davadan gönüllü olarak geri çekildiğini bildirdi.

Dava neden açılmıştı?

Bir süredir Ripple ve kripto para piyasaları kanadından dikkatle izlenen ve sonucuna kitlenilen davanın gerekçesi, 3 Mayıs 2018’de XRP tokenleri ilk çıkarıldığı tarihin öncesinde bütün tokenlerin zaten üretildiği iddiasıydı.

Kuruluş bunun üzerine hiç bitmeyen bir ICO sürecini yönetmekle suçlanmıştı.

Dava süreci nasıl işledi?

Daha önce verilen karar davacıya, XRP’ye yaptığı yatırımlar dolayısıyla tazminat ödenmesi şeklinde olmuştu. Bunun emsal teşkil etmesi ve birçok kişinin dava açacak iddiası ise Ripple cephesini zor duruma sokmuştu.

Bununla da yetinmeyen davacı 1 Ağustos tarihinde bir de tutuklama davası açmış ve bu mahkeme heyeti tarafından reddedilmişti.

Davanın geri çekilmesi ile süreç son buldu

Kripto para piyasaları tarafından merakla izlenen davada bir gelişme yaşandı ve davacı Ryan Coffey nedeni bilinmeyen sebeplerle davayı geri çektiğini açıkladı. Bunun üzerine mahkeme heyeti davanın, Ryan Coffey tarafından geri çekilmesi üzerine resmen kapandığını dile getirdi.

Bu olaydan sonra Ripple şirketinin Token’i olan XRP fiyatı bundan nasıl etkilenecek göreceğiz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları