Kripto HaberleriXRPRipple Arzı İle İlgili Kritik Gelişme: XRP'nin Sirkülasyondaki Gerçek Arzı Ne Kadar?

Ripple Arzı İle İlgili Kritik Gelişme: XRP’nin Sirkülasyondaki Gerçek Arzı Ne Kadar?

Takip et

XRP kripto para biriminin arkasındaki blockchain şirketi Ripple, neredeyse her ay düzenli olarak 1 milyar adet XRP’nin kilidini açmakta. Ripple ilk başta bedava dağıtılan XRP’lerin yatırımcılar tarafından anında satılmaması için bu olayı durdurdu ve her ay sirkülasyona 1 milyar XRP aktarma yöntemini uygulamaya başladı.

Bu durum bazıları tarafından Ripple’ın 1 milyar XRP’yi devamlı sattığı şeklinde anlaşılsa da Ripple son dönemde bunların büyük bir çoğunluğunu yeniden escrow cüzdanında kilit altına alıyor.

Ripple’ın Elindeki XRP’ler Ne Zaman Bitecek?

1 Mart tarihinde yeniden 1 milyar XRP‘nin kilidinin açılması ise bu tartışmayı körükledi. Leonidas Hadjiloizou, Ripple’ın bu ay 1 milyar XRP’nin 900 milyon adetini tekrar escrow altında kilitlediğini açıkladı. Ripple’ın Ocak 2018 tarihinden bu yana ortalama olarak her ay 817,9 milyon XRP’yi kilit altına aldığı biliniyor. Bu hesaplamaya göre ise düzenli olarak piyasaya sürülen Ripple’ın elindeki XRP’lerin hepsinin kilidinin açılması için neredeyse 22 yıl gerektiği görülüyor.

Leonidas, bu verilerin ışığında aslında CoinMarketCap gibi sitelerin de yanlış bilgi verdiğini aktardı. CoinMarketCap üzerinde görülen XRP’nin sirkülasyondaki toplam arzı, gerçeği yansıtmamakta. CoinMarketCap üzerinde XRP’nin toplam arzının Ocak 2021’den beri hiç değişmediği görülüyor. Leonidas ise XRP’nin toplam arzının 45.404.028.640 değil, 45.699.712.456 olduğunu vurguladı.

Bu fark sadece 200 milyon dolara yakın bir değere tekabül etse de bunun XRP’yi 6. sıraya yani Polkadot’un üstüne çıkarmaya yeteceği görülüyor. XRP fiyatı ise basın saati itibarıyla 0,43 dolardan işlem görmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları