BitcoinHaberlerKripto ParaXRP

Ripple CEO’su Bitcoin ve XRP Hakkında Konuştu! “Piyasaya Pozitif Bakıyorum”

Ripple CEO'su kripto paralar ile ilgili konuştu.

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, devam eden Paris Blockchain Haftası Zirvesi’nde CNBC’ye önemli açıklamalarda bulundu.

Bitcoin (BTC) ve XRP’yi karşılaştıran Garlinghouse, iki büyük kripto para birimi için şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin dijital altın ise XRP bir ödeme seçeneğidir.”

Garlinghouse,  XRP’yi hızlı ve güvenilir ödemeler sağlamak için kullanıldığını belirterek XRP’nin işlem maliyetinin az olduğunu söyledi.

Bitcoin’in kullanım alanının dijital altın olması açısından çok iyi olduğunu ifade eden ünlü CEO, BTC’nin ödeme açısından XRP’ye kıyasla işlem ücretlerinin daha pahalı, hızının da yavaş olduğunu söyledi.

“Kripto Para Piyasa İçin Pozitif Düşünüyorum!”

Kripto para piyasası için pozitif düşündüğünü belirten Garlinghouse bu şekilde düşünmesinin nedenlerini şu şekilde açıkladı:

“Kripto piyasası için pozitif düşünüyorum. Çünkü pozitif düşünmemi sağlayan makro faktörler var. Bunlardan birincisi küresel enflasyon. Bilindiği üzere ABD’de enflasyon %8.5 olarak açıklandı. Bu rakam 40 senenin rekoru.

Bir diğer faktör ise, kripto paraların kurumsal şirketlerin gerçek birçok sorununu çözmesidir.”

ABD Kripto Para Konusunda Geride Kaldı!

ABD başkanı Joe Biden’ın Mart ayının başlarında kripto paralar ile ilgili imzaladığı yürütme emrinin piyasa için pozitif ve önemli olduğuna değinen Ripple CEO’su ABD’nin kripto para çalışmaları için şunları söyledi:

“Biden’ın imzaladığı yürütme emri çok önemli bir gelişme ancak ABD kripto para regülasyonları konusunda birçok ülkenin gerisinde kaldı.

Biden yönetiminin de bu durumun farkına vardığına inanıyorum.”

Ripple CEO’su SEC ile aralarında bir yılı aşkın süredir devam eden davaya ilişkin de açıklamalarda bulundu.
Dava sürecinin şu ana kadar son derece olumlu gittiğini ve 15 ay öncesine göre çok iyi durumda olduğunu belirten Garlinghouse adaletin karar sürecinin yavaş ilerlediğini söyledi.

İlgili Haber
Ripple (XRP) CEO'sundan SEC Davası ile İlgili Yeni Açıklama
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu