binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRipple CEO'su Brad Garlinghouse'tan Dikkat Çekici Uyarı: 'ABD Hükümeti Bu Stablecoinin Peşinde!'

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’tan Dikkat Çekici Uyarı: ‘ABD Hükümeti Bu Stablecoinin Peşinde!’

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, ABD hükümetinin stabilcoinin ihraççısı olan Tether'i hedef aldığı konusunda uyardı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD hükümetinin piyasa değerine göre en büyük stabilcoinin ihraççısı olan Tether’i hedef aldığı konusunda uyardı. Garlinghouse bu açıklamayı Chris Vasquez ile World Class Podcast’inin yeni bir bölümünde konuşurken yaptı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ABD Hükümetinin Tether’i Hedef Aldığını İddia Etti

Garlinghouse’a göre, ABD’nin stablecoin ihraççısına karşı potansiyel eylemi kripto alanında önemli bir kesintiyi tetikleyebilir.

“ABD Hükümeti Tether’in peşine düşüyor. Bu benim için çok açık. Tether’i ekosistemin çok önemli bir parçası olarak görüyorum ve bunun ekosistemin geri kalanı üzerindeki etkisini nasıl tahmin edeceğimi bilmiyorum,” dedi Garlinghouse.

Bu iddia, USDT’nin terör örgütleri ve yaptırım uygulanan ülkeler tarafından ABD’nin mali kısıtlamalarından kaçmak için kullanıldığına dair bulguların ortaya çıkmasının ardından geldi.

Nisan ayında ABD Hazine Bakan Yardımcısı Adewale Adeyemo, Senato Bankacılık Komitesi önünde ifade vermiş ve Rusya’nın ekonomik yaptırımlardan kaçmak için Tether’in USDT’si gibi alternatif ödeme yöntemlerini giderek daha fazla kullandığını vurgulamıştı.

İlgili Haber  BofA Açıkladı: "Haziran Ayı Unutulmaz Bir Ay Olacak", İşte Nedeni

Adeyemo, “Rusya’nın yaptırımlarımızı atlatmak ve savaş makinesini finanse etmeye devam etmek için stabilcoin tether dahil olmak üzere alternatif ödeme mekanizmalarına giderek daha fazla yöneldiğini gördük,” diye yazdı.

Eş zamanlı olarak, bir BM raporu, TRON blok zincirindeki USDT’nin özellikle yasadışı çevrimiçi kumar platformlarında önemli bir araç olarak ortaya çıkmasıyla birlikte, kara para aklama için kripto para birimlerinin yaygın kullanımına ışık tuttu.

Bu endişelere rağmen Tether, yasadışı finansal faaliyetlerle mücadele etmek için uyum standartlarına bağlılığını ve kolluk kuvvetleriyle işbirliğini vurguluyor.

Şirket, yasa dışı faaliyetlere karışan tokenlerinin önemli bir miktarını tutan adreslerin dondurulması da dahil olmak üzere proaktif önlemler almıştır.

Tether’in USDT’si, yaklaşık 110 milyar dolarlık dolaşım arzıyla piyasa değerine göre lider stabilcoin konumunu koruyor. Özellikle, şirket ilk çeyrekte 4,52 milyar dolarlık tarihi bir net kâr elde etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail