HaberlerKripto Para

Ripple CEO’su YouTube’a Dava Mı Açtı?

Ripple şirketi YouTube'u dolandırıcılık eylemlerine karşı yeterince önlem almamakla suçluyor.

Sık sık yeni konularla gündeme gelen Ripple bu sefer de YouTube’a dava açtıkları haberiyle tartışma konusu oldu. Ripple şirketi ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse’un markalarına zarar vermekle suçladıkları YouTube’dan ne kadar tazminat istedikleri şimdilik gizemini koruyor.

Bilindiği gibi YouTube kanalı üzerinden bu zaman kadar sayısız dolandırıcılık eylemi gerçekleşti, birçok ünlü isim halkı kandırmak için maşa olarak kullanıldı ve sayısız insan mağdur oldu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da adı kullanılan ünlüler arasında yer alıyor. Bu zamana kadar birkaç defa adı kullanılarak insanların paralarına haksız yere el konulduğunu gören Garlinghouse, bir süre önce dolandırıcılara göz dağı vermiş ve söz konusu durumdan son derece rahatsız olduğunu dile getirmişti. İşte ünlü CEO’nun ve Ripple şirketinin YouTube’a dava açmalarının sebebi bu.

Söz konusu dolandırıcılık eylemlerine karşı yeterince önlem almamakla suçladıkları YouTube’un bu ve bunun gibi birçok dolandırıcılık eylemine göz yummakla kalmayıp bir de bu tür videolardan ve yayınlardan kar sağladıklarını belirten Ripple şirketi, adının kötüye kullanılmaması ve daha fazla insanın mağdur edilmemesi konusunda son derece kararlı. Nitekim San Francisco merkezli şirketin ilgili dolandırıcılık eylemlerinin önüne geçmek için bir şirketle anlaştığı ve sosyal medya kanallarını bu tür eylemler konusunda daha hassas olmaları için uyardığı da iddia edilenler arasında yer alıyor. Ancak sadece kripto para şirketleriyle değil, akla hayale gelmeyecek her türden sektörle ilgili asılsız haberlere ve dolandırıcılık eylemlerine sahne olan YouTube’un bu konuda somut bir adım attığını söylemek güç.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu