Kripto HaberleriHaberlerRipple CTO'su, Rakip Altcoine Sataştı: "Biz Daha Büyüğüz!"

Ripple CTO’su, Rakip Altcoine Sataştı: “Biz Daha Büyüğüz!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasasında hafta sonları genel olarak sakin geçerken bu hafta sonunun gelişmelerinden biri Ripple’ın CTO’su ve tüm proje altyapısının mimarı olarak kabul edilen David Schwartz’dan geldi.

Ripple CTO’su, XRP’nin XLM’den Büyük Olduğunu Esprili Bir Şekilde Dile Getirdi

Kripto yöneticisi, Twitter üzerinde bulunan bir paylaşımda görülen araç plakasındaki “XRPXLM” ibaresinin aslında “XRP > XLM” olması gerektiğini savunarak hem esprili hem de rekabetçi bir tutum sergiledi.

Bu eğlenceli çıkış, kripto dünyasının iki dev coini olan XRP ile XLM yöneticileri arasındaki hikayeyi ve bağlantıyı bilen kripto tutkunları için ilgi çekti.

Bilindiği üzere XLM’yi, Ripple kurucularından Jed McCaleb’in de aralarında bulunduğu bir ekip kurmuştu.

İlgili Haber
Ripple CTO'su XRP Almadığı İçin Pişman!

Yine de her şakada bir gerçeklik payı vardır ve Schwartz’ın kurduğu denklemi gerçek kapitalist ölçeklerle ölçtüğümüzde, Ripple’ın Jed McCaleb’in Stellar’ından gerçekten de “daha büyük” olduğu ortaya çıkıyor. Örneğin, CoinMarketCap’in piyasa değeri tahminine göre Ripple, Stellar’ın 3.11 milyar dolarına karşılık 18 milyar dolarlık şirket büyüklüğüyle rakibinden altı kat daha büyük.

Bununla birlikte Stellar’ın 2022 yılı ikinci çeyreği için son derece pozitif bir rapor ortaya koyduğu düşünüldüğünde, XLM’ye de haksızlık etmemek gerekiyor.

McCaleb’in projesi, toplam Stellar hesap sayısında bir önceki yıla göre %28.5’lik bir artış olduğunu ve toplamda 6.98 milyona ulaştığını bildirmişti. Ödeme sayısı bir önceki yıla göre %415 artarak 38.786 milyona ulaşırken, aynı dönemdeki işlem sayısı %88 artışla 823.1 milyona yükseldi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay