Ana SayfaHaberlerRipple CTO'su XRP Almadığı İçin Pişman!

Ripple CTO’su XRP Almadığı İçin Pişman!

Takip et

Piyasa değerine ilk 10 kripto para birimi arasında yer alan Ripple’ın (XRP) kurucularından biri olan ve şu anda Ripple CTO’su olarak devam eden David Schwartz, XRP tokeni yerine şirketten hisse aldığına pişman olduğunu itiraf etti.

Twitterda Linda P. Jones isimli kullanıcı, David Schwartz’ın 2018 yılında Forbes’la yaptığı röportajı alıntılayarak “Schwartz’ın XRP yerine Ripple şirketinin hissesini seçmesini” sorguladı.

Bu paylaşıma cevap veren David Schwartz, XRP tokeni yerine hisse seçmenin büyük bir hata olduğunu itiraf etti. Zira Ripple kurucuları Arthur Britto, Jed McCaleb ve Chris Larsen XRP tokeni almayı tercih etmişti.

Schwartz, onlar gibi hisse yerine XRP’yi seçmiş olsaydı 500 milyon XRP alabileceğini iddia etti.

O zamanlar XRP yerine paraya ihtiyacı olduğunu belirten Ripple CTO’su, XRP’yi borsalardan da alabileceğini düşündüğünü söyledi.

“Ama açık olmak gerekirse, hisse seçimi büyük bir hataydı ve karşı karşıya kaldığım seçim daha çok XRP veya maaş almakla ilgiliydi.

O zamanlar paraya ihtiyacım vardı ve XRP borsalara girdiğinde, onu satın alabilirim diye düşündüm.
Bu yüzden XRP’yi Ripple’dan almak için gerçekten bir sebep yoktu.”

2014 yılında Ripple’dan ayrılan Jed McCaleb, tazminat olarak aldığı XRP‘lerini satarak sona geldi.

Son 5 milyon XRP’si kalan Jed McCaleb, CTC News’le yaptığı röportajda son 5 milyon XRP’sini satmayacağını ve kalan XRP’leri ailesi için bir çeşit güvence olarak tutacağını açıkladı.

İlgili Haber
Satışlara Doymayan Eski Ripple Yöneticisi Artık XRP Satmayacağım
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları