HaberlerXRP

Ripple Davasında Yeni Soruşturma: Dava, XRP İle Sınırlı Değil!

Ripple davasında neler oluyor?

ABD’nin önde gelen medya kaynaklarından olan Fox Business, daha önce verdiği sözünü tuttu ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davayı araştırdı. Fox Business tarafından yapılan araştırma ve yayınlanan raporda, aslında davanın sadece XRP ile ilgili olmadığı sonucuna varıldı.

Geçen senenin Aralık ayından beri devam eden dava, halktan ve medyadan çok fazla tepki çekti. Ripple’ın XRP token satışlarını dikkate alan ve merkezine oturtan davada, asıl hedef ise XRP olmayabilir.

Araştırmacılar, SEC’nin davayı açtığı tarihe dikkat çekerek tam da komisyonda güç değişimi olmasından birkaç gün sonra davanın açıldığını ifade etti.

Bir başkanın veya liderin özellikle regülasyonla ilgili kurumlarda sonraki hükümetin karar vermesi için böyle önemli adımlar atmayacağını veya dava açmayacağını belirten araştırmacılar, durumun kesinlikle sıradışı olduğunu kabul etmekte.

Hedef Sadece XRP Değil

Ripple’ın da savaşmayı tercih ettiğini ve SEC’e anlaşma teklif etmediğini belirten rapor, bu davada başka çıkarların da konuşulmuş olabileceğini aktarmakta.

Fox Business’ın sayfalar dolusu raporunda Clayton’ın kripto para sektörüne genel bir savaş açtığı ve XRP ile aslında diğer kripto paralara mesaj verilmek istendiği belirtiliyor.

Rapora göre XRP’nin davayı kaybetmesi durumunda buna benzer konumdaki kripto para birimlerine yüklenilecek. Bu da aslında davanın XRP ile sınırlı olmadığını ortaya koymakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu