BitcoinHaberler

Ripple Eski CEO’sundan Bitcoin İle İlgili İlginç Açıklama!

Çin Bitcoin için tehdit olabilir mi?

Dünyanın önde gelen kripto para şirketlerinden Ripple bugün 10 milyarı aşkın bir piyasa değerine sahip. Ortaklarını gün geçtikçe artıran ve XRP kullanım alanını her geçen gün artıran şirket, kripto camiasının sık sık gündeminde yer alıyor.

Şirket’in eski CEO’su ve kurucu ortağı Chris Larsen, bu sefer farklı bir konuyla gündeme geldi. Bitcoin’i mercek altına alan Larsen, Çin’in Bitcoin için ciddi bir tehdit unsuru olduğunu iddia etti.

Çin hükumetinin istese Bitcoin işlemlerini engelleyebileceğini veya BTC ağını yönetebilmek için hamle yapabileceğini belirten Larsen, Bitcoin hashrate’inin en az %65’inin Çin merkezli olduğunun altını çizdi.

LArsen’ın bu iddiaları bir yana Bitcoin madencilik tesislerinin %54’ünün Çin’de yer aldığı gerçeği herkesin malumu. Öte yandan ABD ve Rusya’da da çok büyük ölçekli Bitcoin madencilik tesisleri var. Ancak Larsen’ın iddia ettiği gibi Çin’in tüm Bitcoin ağını ele geçirmesi çok da mümkün değil. Çünkü bunu gerçekleşebilmesi için Çin hükumetinin tüm bireysel ve kurumsal madencileri tespit etmesi ve tek bir yerden kontrol etmesi gerekiyor.

Öte yandan Çin’deki madencilik tesislerinin birçoğunun kurumsal boyutta olması Larsen’ın iddialarını ütopik olmaktan çıkarıyor.

Kaldı ki Çin’in böyle bir adım atması söz konusu olursa bu adımın altındaki en güçlü sebep ülkenin kendi dijital parasını çıkarmasıyla ilişkili olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu