coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinRipple, Kripto Paralarda Üç Yıllık Beklentisini Açıkladı!

Ripple, Kripto Paralarda Üç Yıllık Beklentisini Açıkladı!

Ripple, kripto para kullanımına olan ilgiyi araştırdı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında yer alan Ripple (XRP) finans kurumlarının ödemelerde blok zinciri ya da kripto para kullanmakla ilgilenip ilgilenmediğini araştırdı.

Araştırma sonucunda düzenlenen raporda, katılan finans kurumlarının dörtte üçünden fazlasının 2025 yılına kadar ödemelerde kripto para birimlerini kullanmayı planladığı belirtildi.

Ripple araştırmasında dünya çapındaki finans kurumlarının %76’sı, yasal olarak izin verilmesi koşuluyla önümüzdeki üç yıl içinde kripto para birimi kullanmak istediğini belirtti.

Finansal kurumlar kripto paraların daha fazla insana daha fazla finansal hizmet erişimi sağlamak için en yaygın yolu olduğunu söyledi.

Araştırmaya katılan kurumlar veri güvenliği ve kalitesinin, ödemelerde blok zinciri ve kripto kullanımının en büyük iki faydası olduğunu belirtti.

Blok zinciri ve kripto para teknolojisinin hala yeni ve gelişmekte olan bir teknoloji olduğunu düşünen kurumlar bunların benimseme açısından zor bir durum olduğuna inanıyor.

Kripto para alanında çok fazla belirsizlik olduğunu belirten katılımcılar, bu eksikliklere rağmen katılımcı kurumların %34’ü, CBDC‘lerin finansın dijitalleşmesinin hızlanmasına yardımcı olacağını ve tüketiciler ile işletmeler için daha fazla erişim sağlayacağını söyledi.

Ripple‘ın araştırmasından sağladığı verilere göre, ankete katılan tüketicilerin %75’inden fazlası sürdürülebilir kripto para birimleri satın almayı tercih ettiğini söyledi.

Katılımcıların son olarak NFT ilgisi de ölçüldü. Asya-Pasifik bölgesindeki katılımcıların diğer nedenlere kıyasla duygusal nedenlerle bir NFT satın alma olasılıkları üç kat daha fazla olduğu görüldü.

Katılımcıların %55’i listedeki sekiz NFT türünden müzikle ilgili NFT’lerin en ilgi çekici olduğunu söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail