HaberlerXRP

Ripple Topluluğu Elon Musk’tan Destek İstedi

SEC'le sıkıntı yaşayan Ripple topluluğu, sesini duyurmanın çarelerini arıyor!

RippleSEC davası uzadıkça Ripple topluluğu da yeni arayışlara giriyor. Topluluğun en son başvurduğu çare Elon Musk‘ı menkul kıymetler düzenleyicisine karşı savaşmak için onlarla güçlerini birleştirmeye çağırmak oldu. Bu, Tesla CEO’sunun SEC’e karşı bir suçlamada bulunmasının hemen ardından geldi.

Bilindiği gibi Ripple çok uzun zamandır SEC davası ile uğraşıyor. Her iki taraf da mahkemeye sayısız argüman ve savunma sunmuş durumda ve dava tam anlamıyla yılan hikayesine döndü! Ortadaki en önemli gerçek ise dava nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın verilecek karardan en çok etkilenen taraf kuşkusuz Ripple olacak. Hal böyle olunca da Ripple taraftarları davanın kazanılması için umutlarını yitirmiyor.

Manhattan ABD Bölge Hakimi Alison Nathan, Musk ve Tesla’nın avukatı Alex Shapiro’ya hitaben yazılan mektupta SEC’in sayısız soruşturmayla müvekkillerini takip ettiğini belirtti. Shapiro’ya göre SEC’in Musk’la bu kadar uğraşıyor oluşunun altında Elon Musk’ın hükumeti açık şekilde eleştirmeye devam etmesi yatıyor.

24 Şubat’a kadar SEC’ten yanıt bekleniyor. Öte yandan Musk’ın avukatı Shapiro, SEC’in Tesla CEO’sunun ifade özgürlüğü hakkını reddettiği görüşünde. Çünkü öğrenilen bilgilere göre SEC, söz konusu davayı Musk’ın Twitter’daki söylemleri üzerine açtı.

Rippe topluluğunu Elon Musk’tan destek istemeye yönelten tam da bu dava oldu. Çünkü birçok Ripple destekçisi, XRP topluluğunun SEC’e karşı benzer bir kin beslediğini düşünüyor. Öte yandan Ripple avukatı John Deaton da Musk’ı XRP topluluğuna katılmaya davet etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu