fbpx
HaberlerXRP

Ripple National Commercial Bank ile anlaştı

Bilindiği gibi Ripple’nin bankacılık sektörünü hedef alan ve sektördeki hizmetleri daha masrafsız ve daha hızlı bir şekilde yapmayı amaçlayan xCurrent sistemini birçok banka kullanıyor. Özellike son zamanlarda bu anlaşmaları arttıran Ripple, Suudi Arabistan’ın en eski bankalarından ve şu anda Ortadoğu’daki en büyük bankalardan birisi konumunda olan National Commercial Bank (NCB) ile anlaştı.

Ülkemizde de hizmet veren Türkiye Finans Katılım Bankası, National Commercial Bank’ın alt kuruluşlarından bir tanesi. NCB’nin dünya genelince 5.4 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğu biliniyor.

Ripple tarafından yapılan açıklamada sınır ötesi işlemlerde daha sorunsuz ve masrasız bir şekilde ödeme imkanı sağlayan xCurrent ürününün Suudi Arabistan Mali Otoritesi tarafından denendiğini ve bunun neticesinde banka ile anlaşıldığı bildirildi. Yapılan bu anlaşma sayesinde Asya ile Avrupa arasındaki ödemelerin çok daha kolay olacağı vurgulandı.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre Ripple’nin yakında dünyada kullanılan ve uluslar arası para transferlerinde bir takım maddi ve süre bakımından sıkıntıları beraberinde getiren SWIFT sistemini gelecek senelerde tahtından edebileceği öngörülüyor. Bu gibi anlaşmaların, Ripple şirketinin tokeni olan XRP‘yi olumlu bir şekilde etkilediğini söyleyebiliriz.

İlgili Haber  Ripple'nin yaptığı anlaşmalar artık XRP fiyatına daha çok yansıyabilir

Kesinlik kazanmasa da ortaklığın ilerleyen günlerde Türkiye Finans Katılım Bankası bünyesinde de kullanılabileceği iddia edildi. Tabii ki bu iddia ile ilgili henüz kesin bir bilgi yok.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box