Kripto HaberleriAnalizRipple ve Bitcoin Cash karşılaştırması

Ripple ve Bitcoin Cash karşılaştırması

Takip et

Ripple ve Bitcoin Cash tarih yazmaya hazırlanıyor olabilir. Sürekli gücüne güç katan yeni yatırımcılar çekmek konusunda son fiyat düşüşlerine kadar gayet iyi olan Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash yatırımlarının oranları diğer altcoinler karşısında sürekli olarak değerleniyor ve bu değer kazançların daha yüksek oranlarda artması bekleniyor. Yatırımcılar, kripto para fiyatlarının aşırı yüksek olduğu dönemlerden itibaren altcoin fiyatlarının düşük olması dolayısı ile yatırım yapmaya başladıklarını ve bu son fiyat düşüşlerinden hemen sonra yatırımlarının daha da fazla kaybetse bile hala değerli olmasının kendileri için büyük bir güven kaynağı olduğunu, bu güvenin kaynağının daha çok kripto paraların etkin bir şekilde fiyat artışlarını bir gün içerisinde %40’lara varan artış yaşıyor olabilmesine bağlıyor.

Yatırımcılara göre kripto para sahiplerinin dikkatli olması gereken 2 konu arasında fiyat ve güncel haberleri takip etmek bulunuyor. Bitcoin Cash fiyatından daha fazla önemli olanın basında paylaşılmış olan haberlere göre fiyatlandırıldığını ve bu fiyatların artışının olumlu haberler olması durumunda daha çok, olumsuz haberler olması durumunda ise daha az olduğunu belirtiyor. Analistler, bu durumu ”daha fazla olumlu haber, daha fazla yatırımcıyı çekiyor. Yatırımcı altcoin yatırımı yapmak konusunda ise Ethereum dışında en çok Bitcoin Cash ve XRP yatırımlarından bir tanesini tercih ettiği için yatırımlarının bu 2 altcoinden bir tanesinde olmasını, ve daha fazla kazanacak olduğu düşüncesi ile yatırımlarını arttırmak istiyor” şeklinde yorumluyor.

Kimi yatırımcılar ise Bitcoin Cash yatırımının oldukça fazla önem taşıdığını, Bitcoin’in yerini alması beklenen BCH‘nin daha çok kalıcı yatırımcıları piyasada kendisine çektiğini belirterek gelecek birkaç yıllık süre sonucunda Bitcoin Cash’in birinci sırada en fazla ilgi gören kripto para yatırımı olabilecek olduğunu düşünüyor. Bitcoin Cash dışında Ripple (XRP) yatırımının ise 3. sırada bulunmasına rağmen Ethereum’un yerine geçebilecek olduğu, ETH’nin bir süre daha Ripple’ı üzerinde seyretmesinden bir süre sonra XRP’nin tekrar güçlü bir çıkış hacmi ve gücü yakalayarak daha fazla üst sıralarda boy gösterebilecek olduğunu düşünüyor.

Hangisini tercih etmeli? Bitcoin Cash ve Ripple

Ripple ve Bitcoin Cash arasında kalanların güncel fiyatlar ile değil, gelecek yıllarda ortaya çıkacak fiyatlar ile karar vermesi ve gelecek yıllarda ne kadar fiyat artışları olabilecek olduğunu hesaplayarak daha fazla kar edebilecek olup olmadıklarını değerlendirerek karar vermeleri gerekiyor. Ripple yatırımı beklentileri oldukça fazla karşılarken, Bitcoin Cash yatırımı ise oldukça fazla yükselebilecek olduğu izlenimi vermesi ve sürekli kripto para borsaları tarafından listelenmeye başlaması ile yatırımcıları kendisine öyle veya böyle çekmeyi başarıyor.

Bitcoin Cash yatırımında önemli olan ise Ripple yatırımına oranla biraz daha geç kazandırma durumu olabilecek olmasının göz önünde bulundurulması konusu. Ripple, eğer ki 1 ayda %10 değer kazanıyor ise Bitcoin Cash haberlerden daha fazla olumsuz etkilendiği ve anlık olarak olumlu haberlerde çok daha fazla değer kazanabildiği gibi anlık haberlerde daha çok fiyat düşüşleri yaşayabilen altcoin olduğundan dolayı yatırımcılar kısa vadede Ripple yatırımından daha fazla kazanabilir.

Bitcoin Cash’i en fazla etkileyen ve Ripple karşısında geride durmasına neden olan bir diğer etken ise Bitcoin Cash ve Bitcoin arasında yaşanan ”hangisi gerçek?” tartışmalarının sürekli olarak alevlenmesi ve belirli aralıklarla gündeme gelerek fiyatları düşürmesinden dolayı kaynaklanıyor. Aksi durumda Ripple yatırımının 1. sıradan hemen sonra Bitcoin’in arkasından en fazla ilgi gören kripto para olması da bu gücü oldukça fazla tetikliyor ve XRP diğer altcoin fiyatlarına oranla daha fazla güçlü duruş sergileyerek, daha olumlu ortam yaratabiliyor.

Bitcoin fiyatlarının tüm altcoin fiyatlarını doğrudan ve dolaylı olarak etkilediği düşünüldüğünde ise yatırımcıların, altcoin yatırımı yapmadan önce dikkatli olması gereken birincil konunun yatırım yapacak oldukları altcoin hakkında nelerden daha çok etkilendiği ve ne kadar zaman içerisinde ne kadar fazla kazandırdığı konularını belirli aralıklarla karşılaştırmaları gerektiği yönünde. Aksi durumda altcoin yatırımları tıpkı Bitcoin yatırımında olduğu gibi büyük kazançlar yerine büyük zararlar getirebilecek olduğundan dolayı, yatırımcıların bunu iyi değerlendirmesi ve iyi analiz etmesinden sonra karar vermesi daha çok kazanç sahibi olmaları konusunda etkili olabilir.

BCH gelecek yılların bir numarası olabilir

Bitcoin Cash’in ise gelecek yılların ”Bitcoin’i” olabilecek olduğu mutlaka düşünülmeli ve gelecek birkaç yıl içerisinde en fazla değerlenecek olan kripto paralar arasında birinci sırada olabilecek olduğu göz önünde bulundurulması gerekiyor.

3762 dolar ile tarihi rekorunu geçtiğimiz Aralık ayında gören BCH’nin yatırımcılarına %300 oranlarını aşkın kazanç getirmesi, Ripple yatırımcılarının ise yine aynı oranlara yakın kazanç sahibi olması her 2 yatırım aracının da güvenilir olabilecek olduğunu ve gelecekte çok büyük artışlar yaşayabilecek potansiyelde olduğunu doğruluyor. Bu konuda asıl etken ise Ripple’ın mevcut konumu ve durumu dolayısı ile en az 1 yıl boyunca 2. büyük altcıin olmayı koruyacak olduğuna dair ciddi beklentiler olduğunun bilinmesi ve Ripple yatırımının tüm altcoin yatırımlarına oranla birinci sırada bulunmakta olan Bitcoin yatırımından sonra 3. sırada kazanç getiren altcoin olduğunun akılda tutularak yatırım yapılması.

Orta vadeli planda daha çok Ripple ve Bitcoin Cash yatırımlarının ortak oranlarda yapılması olası zarar riskini minimum seviyeye indirebilecek iken, uzun vadede ise Bitcoin Cash’e daha fazla yatırımlar yapılması kazançların çok daha fazla olması ve daha fazla büyük oranlarda kazanç sahibi olabilmenizde etkili olabilir.

Bitcoinsistemi.com Ripple ve Bitcoin Cash karşılaştırması konusunda sunulan bu içerikte kesinlikle öneri veya yatırım tavsiyesi vermemekte olup, yatırımcıların piyasa durumu hakkında bilgi sahibi olması ve diğer yatırımcı/uzmanların bu 2 kripto para konusunda ne düşündüğünü tarafsız olarak paylaşmak üzere ”bilgi” amacı ile yayın yapmaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları