HaberlerXRP

Ripple ve XRP Davası İle İlgili “Tepki Çeken” SEC Açıklaması!

Ripple'a karşı açılan menkul kıymet davasında kritik bir role sahip olan Bill Hinman, SEC'i zorluyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a karşı açılan menkul kıymet davası henüz sonuçlanmadı. Dava hala devam ederken davanın seyrini değiştirebilecek kişi ise SEC’in eski çalışanı Bill yani William Hinman olarak görülüyor. Bu değişim SEC lehine değil gibi gözükmekte.

SEC, Kendi Çalışanının Varlığını İnkar Etti

2018’de katıldığı bir etkinlikte SEC görevlisi iken yaptığı bir konuşmada Ethereum’un menkul kıymet olmadığını ifade eden Hinman, bu sebeple aslında mahkemenin en önemli tanığı. SEC, farklı yollar deneyerek Hinman’ın konuşmasının önüne geçmeye çalışsa da bunu başaramadı ve şimdi Hinman ile ilgili ilginç bir taktik kullanmaya çalışıyor.

SEC tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir bildiriye bakıldığında, SEC’nin açık bir video bulunmasına rağmen bu konuşmayı yapan kişinin Bill Hinman olduğundan şüphe ettiği görülmekte. SEC, videoda gözüken ve kaydı olan kişinin Hinman olduğunu doğrulamadıklarını vurgulayarak aslında davayı yavaşlatmaya çalışıyor.

Ripple’ın yasal ekibi tarafından referans gösterilen videoya bakıldığında, bunun başka kaynaklar tarafından çekilen video ile de eşleştiği ve bunun oynanmış bir video olamayacağı görülmekte. SEC’nin yine de bu bariz duruma karşı itiraz etmesi, Ripple için olumlu olabilir.

Ripple, şu an için sadece zamana ihtiyaç duyuyor gibi gözükmekte ve davanın lehine sonuçlanması XRP fiyatı için yeni bir patlama anlamına gelecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu