AnalizXRP

Ripple (XRP) Abarttı! Yeni Nesil Likit Makinesi: XRP Marjin’de Yatırımcı Öğütüyorlar!

Bitcoin, Ethereum ve XRP'de hacim artışıyla, likit olma seviyelerindeki artış farklarını değerlendirdik.

Bitcoin’de hareket yönünün belli olmayışı bir çok altcoini olumsuz etkiledi. BTC’nin 19.000 $ etrafındaki hareketlerinde ona en çok ayak uyduran Ethereum ve Ripple (XRP) oldu.

ETH 590$-600$ bandında yatay hareketler yaparken, XRP 0.60$ etrafındaki inişli çıkışlı ilerleyişini sürdürüyor. Ancak bu yatay hareketler esnasında yatırımcısının en çok canını yakan XRP oldu. Marjin işlem açan yatırımcıların en çok likit oldukları coin XRP oldu.

Birlikte Bitcoin, Ethereum ve XRP‘de hacim artışı sonrası, likit olan yatırımcıların oransal artışlarına bakalım. Aşağıdaki tablolar detaylı incelendiğinde Bitcoin ve Ethereum’da hacim arttığı için likit olan yatırım miktarında artış ve dengesizlik gözlemlenmezken, XRP’de hacim arttıkça likit olan yatırımcı oranlarında bariz bir artış gözlemleniyor.

Bitcoin Eylül- Aralık Volume-Likit Tablosu
Ethereum Eylül- Aralık Volume-Likit Tablosu
XRP Eylül- Aralık Volume-Likit Tablosu

Her biri için üst kısımda bulunan grafiğin volume kısmındaki değişkenlikle, likit grafiğindeki değişim incelendiğinde, Bitcoin ve Ethereum’da nispeten dengeli bir durum söz konusuyken XRP’de sanki yeni gelen yatırımcı kasıtlı olarak likit yapılarak cezalandırılmış gibi bir durum söz konusu.

XRP’de özellikle volümün çok düşük olduğu 17 Kasım’a kadar olan süreçte likit mumları çok küçükken (tablo oransal mum boyu veriyor), 0,70 dolarlık seviyeler görüldükten sonra artan ilgi ve hacimle, volatilite kullanılarak orantısız likit olma seviyelerinin ortaya çıktığı gözlemleniyor.

Ripple’ın sert hareketlerle yatırımcısını devamlı cezalandırdığını biliyoruz. Bu durum ne kadar böyle devam eder bilinmez ancak yatırımcı XRP’yi cezalandırmaya kalkarsa, patronlar ellerindeki malı satıp likit edecek yeni yatırımcılar bulamayacaklar. XRP’nin bu dengesizlikleri konusunda yatırımcıların dikkatli olması önerirken, özelikle yüksek kaldıracın affedilmediği bir coin olan XRP’de, marjin işlem açmanın tehlikeleri konusunda uyarıyoruz.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Yatırımcıları Dikkat! Patron Satışları Artırdı!

Zaten bir şirket bünyesinde hizmet vermesiyle kripto paraların “merkeziyetsizlik” kavramıyla çeliştiği düşünülen Ripple şirketinin kripto parası XRP, geçmişte olduğu gibi arkasında birçok mağdur yatırımcı bırakmaya devam edebilir. Bu sebeple duygusal davranmadan önemli seviyelere göre yatırım yapmak ve trend yönüne göre pozisyon almak son derece önemli.

Önemli seviyeler için aşağıdaki yazıyı inceleyebilirsiniz:

İlgili Haber
Ripple (XRP) Fiyatı İçin Bomba Tahminler! Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Hangileri?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet

Likit olmaya gerek yok çok yükseldi selle gitsin


Başa dön tuşu