AnalizXRP

Ripple (XRP) Yatırımcıları Dikkat! Patron Satışları Artırdı!

Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb devasa XRP stoklarından yaptığı satış miktarını artırdı.

XRP Ledger’den elde edilen verilere göre McCaleb’in şuanda yaklaşık 3,836 milyar XRP stoğu bulunuyor. 2016 yılında McCaleb ile yapılan anlaşmaya göre McCaleb’in günlük satış limiti ortama XRP hacminin %1’i ile sınırlı.

Ünlü XRP analisti Leonidas Hadjiloizou’göre; geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde XRP fiyatındaki büyük artış, XRP’nin işlem hacminin aşırı yükselmesine neden oldu. XRP’ye olan ilginin artmasıyla işlem hacmi doğru orantılı olarak arttı.

Bu durum En çok McCaleb’in işine yaradı. Uzlaşma metnindeki %1’lik oran, hacme göre hesaplandığı için, McCaleb çok daha fazla XRP satma imkanı buldu. Hadjiloizou’ya göre bu hızla satışa devam ederse McCaleb’in elindeki 3,836 milyar XRP 387 gün sonra bitecek.

Ortalama hacim miktarı haftalık bazda hesaplanıyor. XRP’ye olan ilgi aynı hızda artarsa, her geçen hafta McCaleb daha fazla satış yapma imkanı bulacak.

Bu satışlar için McCaleb’e manipülatif ithamlarda bulunulsa da konu ile alakalı daha önce açıklama yapılmıştı:

İlgili Haber
Ripple'ın Eski Kurucularından Jed McCaleb: "XRP Satışları Konusunda Her Zaman Şeffaf Davrandım!"

Leonidas’ın uyarıları dikkate alındığında XRP’deki işlem hacmi arttıkça, patronun satış yapabileceği miktar yükselecek ve bu da XRP’de satış baskısı oluşturacaktır. Bu bağlamda yatırımcıların XRP konusunda daha dikkatli olması gerektiğini hatırlatıyoruz. Borsalarda genel bir kural vardır. Patronun mal sattığı yerde, mal toplanmaz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu