AltcoinXRP

Ripple (XRP) Balinaları “Suç Üstü” Yakalandı: Cüzdanlar Eriyor

Ripple'a açılan dava sonrasında XRP balinalarının sayısında sert düşüş gözlemlendi.

1 milyon ve üzerinde XRP’ye sahip olan kripto para cüzdanlarının sayısında son günlerde inanılmaz hızlı bir düşüş yaşanıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple’a açılan dava ile XRP yatırımcıları için bir dönüm noktası oldu ve hem bireysel yatırımcılar hem de son verilere göre balinalar yüklü şekilde XRP satıyor.

XRP Balinaları Sert Kayaya Çarptı

Coin Metrics tarafından yayınlanan son araştırmaya göre 1 milyon ve daha fazla XRP sahibi olan cüzdanların sayısı kısa sürede 1.800’den, 1.550’ye kadar geriledi. 21 Aralık 2020 tarihi ile 3 Ocak 2021 tarihlerini kapsayan bu araştırma aslında Ripple’a dava açılan tarihi temel almış durumda.

XRP balinalarının sayısında özellikle Kasım 2020 tarihinde inanılmaz bir artış gözlemlenmişti. Flare Network tarafından gerçekleştirilecek olan Spark airdrop etkinliği sebebiyle ciddi bir yükseliş yakalayan XRP cüzdan adreslerinin 21 Aralık tarihinden ise tepetaklak olduğu görülüyor.

2019’da Başlayan XRP Cüzdan Sayısındaki Artış, 2020’de Son Buldu

Aslında 1 milyon XRP veya daha fazlasına sahip cüzdanların sayısı 2019 yılının başlarından beri stabil bir artış sergilemiş. Airdrop etkinliği ve açılan dava ise bu konuda bir dönüm noktası olmuş gibi gözüküyor. XRP fiyatı açılan dava ve bunun devamında birbiri ardına gelen kötü haberler ile 0,50 dolardan 0,20 dolar bandına kadar geriledi.

İlgili Haber
Ripple (XRP) İçin Son Geldi mi? En Büyük XRP Yatırımcısından Acı İtiraf

Coinbase, Binance US ve Bitstamp gibi önde gelen kripto para borsalarından XRP’ye kötü haber gelse de hala XRP’yi delist etmeyen ve destek açıklaması yapan platformlar da yok değil. Uphold kripto para borsası kısa süre önce Ripple’a destek verdiğini açıklayıp, diğer borsaların da benzer adımlar atmaya davet etmişti.

İlgili Haber
Uphold'dan Ripple'a (XRP) Destek, Borsalara Çağrı Geldi! "Makul Bir Çözüm Yolu Bulunacak"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu