Kripto HaberleriHaberlerRipple (XRP) CEO'sundan ABD'deki Gelişme ile İlgili Yeni Yorum: "İşte Tam da...

Ripple (XRP) CEO’sundan ABD’deki Gelişme ile İlgili Yeni Yorum: “İşte Tam da İhtiyacımız Olan Şey!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, bugün yaptığı açıklamasında ABD’de hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi politikacılar tarafından desteklenen kapsamlı kripto para regülasyonu tasarısına dair konuştu.

İki parti tarafından da desteklenen kripto para regülasyonu tasarısı, kripto paraların denetiminin SEC yerine ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’na (CFTC) verilmesini amaçlıyor.

İlgili Haber
ABD'de Bitcoin ve Kripto Paraların Denetlenmesi İçin Yeni Bir Yasa Tasarısı Sunuldu!

Dijital Emtia Borsası Kanunu (DECA) olarak adlandırılan yasa tasarısı ile birlikte kripto varlıklar birer menkul kıymet yerine emtia olarak sınıflandırılabilir.

Bilindiği üzere kripto paraların ne tür varlıklar olduğuna dair tartışmalar devam ediyor ve bu tartışmalar aslında SEC ile Ripple arasında süren davanın da temelini oluşturuyor.

Ripple CEO’su Garlinghouse Kripto Para Denetleme Yetkisinin CFTC’de Olmasını İstiyor

Ripple CEO’sunun bu yorumları şirketi ile SEC arasında süregelen dava nedeniyle sürpriz olarak karşılanmadı.

Garlinghouse geçmişte yaptığı açıklamalarında SEC’i kripto para regülasyonuna engel olduğunu iddia ederek eleştirmiş ve SEC’i bazı uygulamaları nedeniyle ikiyüzlülükle suçlamıştı.

Garlinghouse, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Kripto paraların regülasyonu konusunda Kongre’nin iki partiyle birlikte liderliği alması tam da ihtiyacımız olan şey.

Sunulan DECA tasarısı hem Demokrat hem de Cumhuriyetçi temsilcilerden destek alarak iki partinin de aralarındaki farkları bir kenara bırakarak birlikte çalışabildikleri nadir anlardan biri oldu.

Uzmanlara göre bu hamle ayrıca politika dışında kalmasıyla birlikte merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan kripto paraların doğasına da uygun görünüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları