HaberlerKripto ParaXRP

Ripple (XRP) Dijital Euro Birliğine Katıldı!

Ripple CBDC çalışmalarına devam ediyor.

Bir yılı aşkın süredir ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile hukuksal mücadelesi devam eden Ripple (XRP) Digital Euro Association’a (DEA) üye oldu.

Dijital Euro Birliği, yayınladığı blog gönderisinde merkez bankası dijital para birimleri (CBDC), üzerinde çalışmak üzere Ripple ile ortaklık kurduklarını duyurdu.

Ripple CBDC Çalışmalarına Devam Ediyor!

DEA, CBDC’ler, özel kripto paralar ve sabit paralar gibi çeşitli dijital varlıklar odaklı çalışmalar yürütüyor.

Frankfurt merkezli kuruluş, sınır ötesi ödemelerde kurumsal blok zinciri ve kripto çözümlerinin önde gelen sağlayıcılarından biri olan Ripple’ın kısa süre önce CBDC’leri desteklemek için blok zinciri tabanlı bir altyapı geliştirdiğine işaret etti.

Dijital Euro Başkanı Jonas Gross, Ripple ile kurulan ortaklığın dünyada dünyanın CBDC’nin benimsenmesi için çok önemli bir rol oynayacağını belirterek şunları söyledi:

“Ripple ile olan ortaklık sayesinde DEA topluluğunun teknolojik uzmanlığını artırabildiğimiz için çok heyecanlıyız.

Dünya çapında giderek daha fazla CBDC projesi ileri aşamalara ulaştıkça, bir CBDC’nin teknolojik tasarımı ülkelerin politika yapıcıları için önemli bir rol oynayacak.”

CBDC’ler Temel Önceliklerimiz Arasında!

Ripple Merkez Bankası Anlaşmaları Başkan Yardımcısı James Wallis ise CBDC’lerin kendileri için 2022 yılında temel öncelikler arasında bulunduğunu ifade etti:

“CBDC alanındaki çalışmalarımızı daha da geliştirmek için Dijital Euro Birliği’ne destekleyici bir ortak olarak katılmaktan heyecan duyuyoruz.

DEA, CBDC’lerin ve özellikle Dijital Euro’nun gelişimini ve büyümesini yönlendirmek için Avrupa ve küresel pazarlarda çalışmaktadır.

Ripple, dünya çapında yaklaşık 40 kişilik bir ekiple CBDC dünyasına önemli ölçüde yatırım yaptı ve CBDC’ler ve sabit paralar için çözümler geliştirmeye ve sunmaya yardımcı oldu.

Önümüzdeki birkaç ay içinde CBDC’ler üzerindeki çalışmalarımızı ilerletmek için DEA ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

CBDC çalışmalarına devam eden Ripple bu kapsamda Bhutan merkez bankasıyla işbirliği yapmanın yanı sıra ayrıca Digital Pound Foundation’a da üye olmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu