AnalizXRP

Ripple (XRP) Fiyat Analizi, XRP’de Dip Nokta Görüldü Mü?

Ripple (XRP) son günlerde yaşadığı düşüşler ile yatırımcısını tedirgin ediyor. Peki, XRP ile ilgili analistler ne diyor? Destek ve direnç noktaları neler?

Ripple’ın kripto parası XRP, son zamanlarda ciddi sıkıntılar yaşıyor. Son yılların en düşük fiyat seviyelerinde işlem gören XRP, birçok analistin kötü yorumları ile karşı karşıya kalıyor. Hatta öyle ki bazı analistler XRP’nin 2020 senesinde sıfır dolarlara kadar düşebileceğini iddia ediyor.

Birçok eleştirinin ana noktası olan XRP kripto parasının şirketi Ripple, son hamle olarak geçtiğimiz günlerde 1 milyar XRP’yi daha kendi cüzdanlarından çıkarıp piyasa dolaşımına arz etti. Bu tutumu ile bir kez daha tepkilerin odağı haline gelen Ripple şirketi, XRP ile ilgili “XRP fiyatı bizim için önemli değil” şeklinde açıklamalar yaparak fiyat hakkında konuşmaktan kaçınıyor.

İlgili Haber
Ripple 1 Milyar XRP'yi Hesabından Çıkardı, Yatırımcılar Bu Duruma Tepkili

Son 24 saat içerisinde 0,226 dolar seviyelerine kadar yükseliş gösteren XRP, bu yükselişini sürdüremedi ve an itibarı ile 0,22 doların altına gerileyerek 0,219 seviyelerinde işlem görüyor.

Şu anda 7 ve 21 günlük hareketli ortalama seviyelerinin altında işlem gören XRP, eğer haftalık olarak bu seviyenin altında kapatırsa analistler yeni dip noktanın görülebileceğini ifade ediyor.

Ripple (XRP) Fiyat Grafiği – 02.12.2019 – Kaynak: Tradingview

BTC eğer bu dönemde yükselip kripto para piyasası yeşile bürünürse XRP’nin de yükseliş yaşayacağı tahmin ediliyor. Ancak XRP’deki en önemli direnç seviyeleri 0,227 ve 0,234 dolar olarak gösteriliyor. Yakın zamanda bu seviyeler kırılamaz ise XRP düşüş trendine devam edebilir ve korkulan 0,21 hatta 0,20 dolar seviyelerinin altında bir gerileme olabilir.

Bu düşüş sürecinde en düşük 0,20 dolar seviyesini gören ve burada kuvvetli bir desteği bulunan XRP’nin bu destek altına düşmesi durumunda daha kötü senaryolar yaşanabileceği uzmanlarca aktarılıyor.

Analistler bu dönemde XRP için önemli olan konuların

  • 0,21 dolar desteği,
  • 21 ve 7 günlük hareketli ortalamanın üstünde kalınması,
  • 0,22 ve 0,225 dolar direnci üzerine yakın zamanda çıkılması

olduğunu ifade ediyor. Eğer bu şartlar sağlanmazsa ya da korkulan desteklerin altına bir gerileme olursa XRP fiyatı daha kötü bir sürece gebe olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu