AnalizXRP

Ripple (XRP) Fiyat Analizi, XRP’de Son Durum Ne? Analistler Ne Diyor?

Düşüşten ağır şekilde etkilenen XRP'de durum ne fiyat ne kadar olarak analistler ne diyor?

Bitcoin’in sert şekilde düşmesinden sonra tüm kripto para piyasası bu durumdan oldukça kötü şekilde etkilendi. Piyasada yüzde 66,3 hakimiyeti olan Bitcoin tüm piyasası domine etmeye devam ediyor.

Türkiye’de de oldukça fazla yatırımcısı olan ve 9,8 milyar dolarlık piyasa hacmi ile 3. en büyük kripto para olan Ripple şirketinin kripto parası XRP, sıkıntılı günler yaşıyor.

Ripple’nin en büyük konferansı olan 2019 Swell etkinliğinden önce 0,315 dolarları gören ancak etkinlik başladıktan sonra düşüş eğilimi gösteren XRP, Bitcoin’in de düşmesiyle beraber 0,2212 seviyelerine kadar düştü.

An itibarı ile 0,2272 seviyelerinde işlem gören XRP için analistlerin öngörüleri ve kritik seviyeler ne?

XRP’de en önemli destek seviyesi 0,22 dolar seviyesinde oluşmuş durumda. Son iki ayın en düşük seviyelerini gören XRP, çoğu analiste göre eğer piyasadaki satış baskısı devam ederse 0,22 doların altına gerileyebilir.

Ripple XRP Günlük Grafik – 23.11.2019 – Kaynak: Tradingview

Özellikle BTC’nin 7000 dolar seviyesi altına düşmesi durumunda XRP’de daha fazla düşüşler olabileceğine dikkat çeken analistler her ne kadar XRP’de düşüşün 0,22 doların altının görülebileceğini ifade etseler de bu aşamadan sonra ünlü bazı analistler Ripple’de “düşen kama” görüntüsü oluşacak ve bu durum fiyatı yukarı yönlü hareketlendirecek şeklinde açıklamalar yapıyor.

*Bu dönemde analistler BTC fiyatına bakılması gerektiğini ve BTC’nin güvenli bölgelere gelmeden altcoin yatırımlarının riskli olabileceğini ifade ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı