AnalizXRP

Ripple (XRP) Fiyat Analizi – Fiyat Son Yılların En Düşük Seviyesinde, Yeni Hafta XRP İçin Nasıl Olacak?

Kripto para piyasasında satış baskısının devam ettiği bu dönemde XRP de kritik seviyelerde işlem görüyor. XRP'de direnç ve destek seviyeleri neler? Analistler fiyat tahmini olarak ne diyor?

Kripto para piyasasındaki satış baskısından sonra ciddi şekilde gerileme yaşayan Ripple‘nin kripto parası XRP, 8 Aralık 2017’den beri en düşük fiyat seviyelerini görüyor.

Son yılların en düşük fiyat seviyelerinde işlem gören XRP, 0,215 dolar desteğinde tutunmaya çalışıyor. Uzmanlara göre bu fiyat seviyesinin altına sarkılırsa rekor seviyede düşüşler görülebilir.

Çok değil bundan birkaç hafta önce Ripple’nin en önemli organizasyonu olan Swell 2019 etkinliğinden önce 0,315 dolar seviyelerini gören XRP, etkinlik başladıktan sonra sert satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine bir de BTC’nin fiyat düşüşleri eklenince tüm kripto para piyasasının kırmızıya bürünmesiyle beraber XRP yıllardır görmediği seviyelere düştü.

Ripple (XRP) Günlük Grafik – 25.11.2019 – Kaynak:Tradingview

An itibarı ile 0,210 dolar seviyesinde önemli bir psikolojik desteği bulunan XRP’de direnç seviyeleri de 0,230 0,235 ve 0,245, 0,256 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Eğer BTC’deki satış baskısı devam ederse XRP’nin 0,20 dolar altına gerilemesi ile birlikte daha büyük düşüşlerin olabileceğini ifade eden analistler, 2017’deki rekor seviyesinden önceki seviyeye geri dönen XRP fiyatı hakkında pek de olumlu konuşmuyor. Öte yandan Ripple’den gelen “XRP fiyatı bizim için önemli değil” tarzındaki açıklamalar da yatırımcıları bir hayli kızdırıyor.

Ripple (XRP) Haftalık Grafik – 25.11.2019 – Kaynak: Tradingview

Bu dönemde altcoin yatırımları yaparken dikkatli olunması konusunda uyaran uzmanlar, BTC’deki düşüş baskısı bitmeden altcoinlere temkinli yaklaşılması gerektiğini ifade ediyor.

Son zamanlarda altcoinler sayesinde zarar ettiklerini ifade eden yatırımcılar piyasadaki en güvenli limanın BTC olduğunu artık anladıklarını ve bundan sonra ona göre hareket edeceklerini ifade ediyorlar. Bu konu ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin Almak Mı, Altcoin Almak Mı Daha Çok Kazandırır?

XRP fiyatını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz: XRP Fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu