bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizRipple (XRP) Fiyatı Bitcoin'i Takip Edebilir ve 0.30 Dolara Ulaşabilir Mi? Bu...

Ripple (XRP) Fiyatı Bitcoin’i Takip Edebilir ve 0.30 Dolara Ulaşabilir Mi? Bu Anahtar Seviyelere Dikkat Edin!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) fiyatı yaklaşık iki ay süren fiyat sıkışıklığının dışına çıkmaya karar verdiğinden beri altcoinler adeta BTC karşısında ezildi. Bununla birlikte, bazı altcoinler kısmen iyi performans gösterdi ve Bitcoin fiyatı yükselirken güçlü bir duruş sergiledi. ETH, EOS, LTC ve XRP güçlü duranlar arasında yer aldı. Zira bu coinler en büyük altcoinlerden olduğu için BTC’nin peşinden devam ettiler ancak asıl düşüşler hacimsiz olan altcoinlerde görüldü.

Ripple (XRP) tarafına bakıldığı zaman 0.20 dolar seviyesinin üzerinde çıkıldıktan sonra güzel bir ivmenin yakalandığı görülüyor.

XRP İçin Sırada Ne Var?

13 Mart tarihindeki sert düşüşün öncesindeki seviyelere tekrar gelen XRP, BTC’nin yükselişlerine cevap vererek önemli bir direnç olan 0.203 – 0.205 dolar seviyesini geride bıraktı. Bu bağlamda gün içerisinde de güzel bir ivme yakalayan XRP’nin önündeki en önemli dirençler haftalık periyotta da önemli olan 0.2830 seviyeleri. Bu seviyelerin de geçilmesiyle 0.297 ve daha büyük bir direnç olan 0.3370 seviyeleri kısa sürede test edilebilir.

Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Gerçi Çekilme Olabilecek Seviyeler

Genelde böyle sert yükselişlerde yukarı doğru hareketlerin devamı gelmeden önce düzeltici bir hareket görme olasılığı daha yüksektir. Bu bağlamda XRP için daha önceden direnç olarak çalışan 0.2470 dolar seviyelerinin test edilebilme ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Bitcoin Takip Edilmeli

Sektörün “babası” olarak tabir edilen ve tüm piyasanın an itibarı ile yüzde 64’ünü tek başına elinde tutan Bitcoin, tüm altcoinler gibi XRP’nin de kaderini belirleyecek. Bu sebeple XRP’deki önemli seviyeleri göz önünde bulundururken her zaman BTC hareketleri de yakından takip edilmeli ve buna göre aksiyon alınmalıdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları