HaberlerXRP

Korkunç İddia: Ripple’nin Swell Etkinliğinden Sonra XRP Fiyatı Yüzde 50 Gerileyebilir

Ünlü Twitter analistinden XRP fiyatı ile ilgili korkutucu iddia.

Ripple‘nin birçok ünlü ismi ağırladığı en önemli konferansı olan yıllık Swell Konferansı başladı. Bilindiği gibi her yıl konferans XRP fiyatının yukarı yönlü hareket etmesine ve bir fiyat pompalanmasına yol açar. Fakat sonra bu yükselişi takiben “söylenti çıkınca satın al, haberi çıkınca sat” türünden bir fiyat düşüşünü de beraberinde getirir.

Bu sebeple her sene olduğu gibi etkinlikten bir kaç hafta öncesine kadar XRP fiyatı bir miktar artar ki etkinlik başlamadan önce fiyat 0,315 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Ancak etkinliği başlamasında sonra 0,275 dolar seviyelerine kadar gerileyen XRP an itibarı ile 0,29 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Korkunç İddia XRP’nin Yüzde 50 Düşebileceği Yönünde

Twitter üzerinden ünlü bir analist çapraz desteğin 600 gündür kırılamadığına dikkat çekerek an itibarı ile “haber olunca sat” kısmı Swell etkinliğinin başlaması ile hala devam ediyor dedi. İddiaya göre şu anki fiyat birkaç haftadır hatta aydır Swell etkinliği öncesinde pompalanmaya başladı ve 0,30 dolar seviyelerine kadar yükseldi. XRP/BTC bazında an itibarı ile fiyat 3150 satoshi civarlarında ve 3100 satoshilik direncin altına düşmesi durumunda XRP/BTC bazında fiyat 1700 satoshiye kadar gerileyebilir.

Bir kısım analist bu desteğin altına düşülmesi ile ciddi düşüşlerin tetiklenebileceğini düşünse de genel görüş XRP fiyatının özellikle BTC’nin tekrar yükselişe geçmesiyle beraber artacağı yönünde.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu