HaberlerXRP

Ripple (XRP) Merkez Bankaları İle Çalışma Yürüttüğünü Duyurdu!

Ripple arka planda çalışmaya devam ediyor.

SEC ile başı belada olan Ripple arka planda çalışmaya devam ediyor.

Şirket kısa süre önce yaptığı duyuruyla; dijital para birimlerinin ihracı ve yönetimi için güvenli, kontrollü ve esnek bir çözüm sağlayan açık kaynaklı XRP Ledger’ın Merkez Bankarı’na özel bir versiyonunu denediğini açıkladı.

CBDC’lerin Çıkması Kaçınılmaz

Açıklamada mevcut teknolojik gelişmeler ışığında Merkez Bankaları tarafından dijital para çıkarılmasının kaçınılmaz olduğu belirtildi.

Merkez bankalarının çıkaracakları CBDC’lerde, işlem gizliliği, para biriminin kontrolü ve özel muhasebe işlemleri gibi pek çok zorluk bulunduğunu belirten Ripple, bu engelleri aşmak için çalışma yürüttüğünü açıkladı.

“Merkez Bankaları ile Çalışıyoruz.”

Konu ile ilgili Ripple’ın açıklamaları şu şekilde:

“Ripple, farklı ödeme sistemlerini birbirine başarılı bir şekilde bağlama konusunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip. Blok zincir teknolojisinin, küresel ödemelerde karşılaşılan problemleri çözebileceğini savunuyoruz. Yüzlerce finans kurumu bu konuda bize güveniyor.

Hedeflerini daha iyi anlamak ve CBDC Private Ledger’ın bu hedeflere ulaşmaya nasıl yardımcı olabileceğini değerlendirmek için şu anda dünyanın dört bir yanındaki Merkez Bankaları ile çalışıyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu