AnalizXRP

Ripple (XRP) Son 5 Günde Yüzde 32 Düştü! Peki Bundan Sonra Ne Olacak? “XRP Yorum, Analiz”

XRP'de düşüş devam ediyor. Önemli seviyeler ne?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple‘a karşı dava hazırladığı haberlerinden hemen sonra XRP fiyatında keskin bir düşüş yaşandı. Son dönemde SEC’in oldukça aktif olarak çalıştığı ve bazı kripto para oluşumlarını radarına aldığı belirtilirken, XRP yatırımcıları ise “büyük çöküş” beklentisi ile ellerindeki kripto paraları sattı.

İlgili Haber
Biden Yönetimi Kripto Paralara Göz Dikti: Ripple (XRP) İçin Şok Karar

5 gün içerisinde 0.65 dolar seviyesine kadar ulaşan ve ardından düşüş eğilimine geçen XRP’nin 0.44 dolar seviyesine kadar gerilediği kayda geçti. Son 5 gün içerisinde zirve fiyattan yüzde 32 oranında gerileme yaşayan XRP, yatırımcısına bir hayli zarar ettirdi.

Günlük grafiğe bakıldığı zaman en önemli desteğin 0.44 dolar seviyeleri olduğu görülüyor. Özellikle bu seviyenin altına düşüş sonrası fiyat sırasıyla 0.40 ve 0.32 seviyelerine kadar gerileyebilir. Bu aşamada elinde XRP olan yatırımcılar 0.44 doların altındaki kapanışlarda stop olma yolunu tercih edebilir.

Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Resme daha yakından bakıp 4 saatlik grafiği incelediğimizde, yine 0.44 dolarların önemli bir destek olduğu görülüyor. Bu bağlamda elinde XRP olan yatırımcıların 0.44 altında stop olması, elinde XRP olmayıp alış yapmak isteyen yatırımcıların da 0.40 dolar seviyelerine kadar “parçalı” şekilde alım yapması ve bu seviye altına düşüş olursa stop olması mantıklı yatırım stratejisi olabilir.

Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Düşüş trendinin devam etmemesi için 0.48 dolar üzerinde günlük kapanış yapması önemli olan XRP’nin, bu seviye üzerinde kalmasıyla 0.50 ve 0.55 seviyelerine kadar yükselişi mümkün olabilir. Yine mantıklı yatırım stratejisi olarak destekten alış yapan yatırımcılar bu direnç noktalarında elindeki malı satabilir.

*Yatırım önerisi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu