AnalizHaberlerXRP

Ripple’da (XRP) Balina Sayısı Zirvede! Airdrop Sonrası Ne Olacak?

Spark Token Airdrobu yarın gerçekleşecek, XRP'deki fiyatlamaya nasıl etkileyeceğini değerlendirdik.

Kripto dünyası fiyatlama anlamında tahmini zor bir aralık ayı içerisinde, bir yanda kurumsal yatırımcılardan gelen olumlu haberler, bir yandan düşen fiyatlar…

Evet stresli bir Aralık ayı geçiriyoruz. Özelikle Ripple’da, güzel bir beklenti oluşturan Spark Token Airdrobu, bir süre fiyatı taşısa da, Bitcoin fiyatlanmasındaki düzeltmeler, XRP’deki hareketliliği de sınırlandırdı.

Birçok yatırımcı, 12 Aralık’ta kullanıcıların ellerinde olan XRP miktarınca 1 e 1 oranında Spark token verileceği haberi üzerine XRP almaya başladı. Normal şartlar altında haberin alınmasıyla XRP’nin 12 Aralığa kadar yükselmesi ve haberin gerçekleşmesiyle, fiyatın sert geri çekilmesi bekleniyordu. Ancak Bitcoin, XRP’deki beklenti ve tahminleri bir kenara iterek, önceliğini yine ortaya koydu. XRP, Bitcoin’deki dalgalanmadan etkilenerek beklenilen seviyelere ulaşamadan, 0.60$ etrafında yatay bir seyir izledi.

Her ne kadar fiyat istenilen seviyelere gelemese de, söz konusu Airdrobu, Binance, Coinbase ve Okex gibi büyük borsaların desteklemesi XRP’deki balina sayısını artırdı. Veri analiz firması Santiment’in paylaşımlarına göre, içerisinde 10 milyondan fazla token bulunan 339 adet XRP cüzdanı bulunuyor.

Kaynak : Santiment

Grafikte kırmızı çizgiyle işaretlenen veri, 10 milyondan fazla token bulunduran XRP adreslerini gösteriyor. Buna göre Airdrob’a sayılı günler kala 9 aralıkta bu sayı zirve noktası olan 339’a ulaştı.

Bu konuda dikkatli olmakta fayda var. Airdrob’a katılmak için alınan bu kadar XRP, Spark tokenlerin dağıtılmasıyla, hızlıca satılabilir. Bu durum fiyatta çok sert hareketler görülmesine neden olabilir. Fiyatta çok değişiklik olmadan, balina sayısında artış olmasını, büyük yatırımcılar arasında XRP’lerin el değiştirdiği şeklinde yorumlamak mümkün. Daha önce XRP’de Patronun satışları artırdığını haberleştirmiştik. Airdrop beklentisiyle, Patronun sattığı XRP’ler, balinalarda toplanmış gibi görünüyor. Bu balinalar yarın “haber gerçekleşince satarlarsa”, XRP yatırımcısı ciddi zarar  görebilir.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Yatırımcıları Dikkat! Patron Satışları Artırdı!

Yatırım Tavsiyesi Değildir*

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu