AltcoinAnalizXRP

Ripple’da (XRP) Gemiyi İlk Balinalar Terk Etti! Tünelin Sonunda Işık Var Mı?

XRP'de fiyat düşerken balina hareketlerine baktık.

XRP’de dün gelen dava haberleriyle zor bir gün geçiren XRP yatırımcısı, bugüne de iyi başlamadı. XRP CEO’sunun kendilerine SEC tarafından dava açılacağını duyurmasından kısa süre sonra SEC’ten resmi açıklama geldi.

İlgili Haber
Son Dakika: SEC Ripple'a (XRP) Dava Açtığını Resmen Duyurdu! Davanın Tüm Detayları Haberimizde!

CEO’nun açıklamalarıyla 0.56$ seviyelerinden, 0.48$ seviyelerine kadar gerileyen XRP, resmi açıklamanın gelmesiyle 0.31$’lı seviyelere kadar geriledi. Kan kaybetmeye devam XRP’de henüz tepki alımları görülemedi.

Analistler, XRP’de görülebilecek “ölü kedi sıçramalarına” yatırımcıların aldanmaması gerektiğinin altını çizdi. Kanaatimizce de XRP kendisine güvenli bir dip noktası oluşturup destek bulmadan, bu aşamada XRP’ye girmek yatırımlarınız için büyük risk oluşturabilir.

Santiment verilerine göre de küçük yatırımcı XRP’de duygusal hareket etmeye devam ediyor. Haberin duyulmasıyla elinde 10.000 XRP’den az tutan yatırımcıların XRP miktarlarında bir değişim görülmezken, 10.000 – 1.000.000 XRP bulunan yatırımcılar ile, elinde 1.000.000 XRP’den fazlası bulunan yatırımcıların sayısı hızla eridi.

Yine Santiment’e göre haberler çıktığından beri 10 milyondan fazla jetonlu (490 bin $ +) adres sayısı 18 azaldı.

Resmi açıklama öncesi XRP CEO’sunun olayı duyurmasıyla fiyat henüz aşırı düşmemişken balinaların malı dağıttığı görülüyor. Olaya kısmen duygusal yaklaşan küçük yatırımcıların habere tepki verememesi ise balinaların işine gelmiş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu