Kripto HaberleriHaberlerRipple'dan (XRP) Hiç Beklenmedik Hamle Geldi: Celsius'u Satın Mı Alacak?

Ripple’dan (XRP) Hiç Beklenmedik Hamle Geldi: Celsius’u Satın Mı Alacak?

Takip et

Bir Ripple (XRP) sözcüsünün Çarşamba günü erken saatlerde Reuters’e yaptığı açıklamaya göre, San Francisco merkezli kripto para şirketi Ripple Labs Inc., iflas eden kripto kredi kuruluşu Celsius Network’ün varlıklarını satın almakla ilgilendiğini ifade etti.

“Ripple (XRP), Piyasadaki Gerilemede de Büyümeye Devam Ediyor”

Sözcü ayrıca, Ripple’ın piyasadaki gerileme sürecinde “katlanarak büyümeye” devam ederken “şirketi stratejik olarak ölçeklendirmek için aktif olarak satın alma ve birleşme fırsatları aradığını” belirtti. Ancak sözcü, Ripple’ın Celsius Network’ü doğrudan satın almak isteyip istemediği konusunda yorum yapmayı reddetti.

Ripple ödeme ağının sahibi olan ve XRP ledger’ını elinde bulunduran Ripple Labs, bir zamanlar 25 milyar dolarlık varlığıyla kripto sektörünün en büyük kredi verenlerinden biri olan Celsius Network’ü satın almak isteyen son şirket oldu. Celsius’un rakibi Nexo da Haziran ayında benzer bir girişimde bulunmuştu. FTX de bir dönem bu girişimin içindeydi.

Ripple konuyla ilgili hemen yorum yapmadı.

İlgili Haber
Ripple-SEC Davasında Gelişme: Mahkemeye Yeni Talep Sunuldu!

Ripple şu anda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı bir davayla mücadele ediyor. Düzenleyici kurum, Ripple’ın XRP satışının federal menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini iddia etti.

XRP dağıtıcısı şirket, SEC ile arasındaki mücadelede son günlerde sıcak gelişmeler yaşıyor. SEC, eski çalışanı Hinman’ın Ethereum’un menkul kıymet olmadığına dair açıklamalarını içeren epostalarını mahkemeye sunmak istemiyor.

XRP şirketi kısa bir süre önce mahkemeye SEC hakkında istenen belgeleri sunması için başvuruda bulunmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları