Kripto HaberleriHaberlerRipple-SEC Davasında Gelişme: Mahkemeye Yeni Talep Sunuldu!

Ripple-SEC Davasında Gelişme: Mahkemeye Yeni Talep Sunuldu!

Takip et

Ripple ve sanıklar Brad Garlinghouse ile Chris Larsen, SEC eski yetkilisi William Hinman’ın Ethereum konuşmalarına dair epostaların açıklanmasına dair itirazına cevap verdi.

Ripple, Mahkemeden SEC’in İtirazını Reddetmesini İstedi

Sanıklar yargıçtan SEC’in itirazlarını reddetmesini istediler.

Yargıç Sarah Netburn şimdiye kadar SEC’i söz konusu belgeleri açıklamaya zorlayan üç emir yayınladı.

Mahkeme Ocak ayında, kurumun Hinman e-postalarının özel süreç ayrıcalığı (DPP) ile korunduğunu savunmasının ardından, kurumun bu e-postaları teslim etmesi gerektiğine karar vermişti. Nisan ayında Ripple, Yargıç Netburn’ün davacının yeniden değerlendirme talebini reddetmesiyle önemli bir galibiyet daha elde etti.

Mahkeme ayrıca Temmuz ayında SEC’in avukat-müvekkil ayrıcalığı (ACP) iddialarını da reddetti. Mahkeme, hukuki danışmanlık sağlamanın iletişimin baskın amacı olmadığını söyledi.

İlgili Haber
Ripple CTO'su, Rakip Altcoine Sataştı: "Biz Daha Büyüğüz!"

Ancak davacı, belgeleri teslim etmemekte direnmeye devam ediyor. Temmuz ayı sonunda son karara itirazda bulunmak için izin istemişti.

Ripple, SEC’in mahkemenin DPP ile ilgili kararına yaptığı itirazlarda Yargıç Netburn’ün görüşlerini “yanlış değerlendirdiğini” iddia ediyor.

XRP, SEC’in mahkemenin DPP ile ilgili kararına yaptığı itirazlarda Yargıç Netburn’ün görüşlerini “yanlış değerlendirdiğini” iddia ediyor. Davalılar ayrıca, SEC’im mahkemenin APP ile ilgili kararında herhangi bir hata yaptığını tespit etmek için “hiçbir dayanak” sunmadığını iddia ediyor.

Davalılar, söz konusu konuşma belgelerinin SEC’in kripto para ticaretindeki yaygın uygulamalara ilişkin farkındalığının boyutunu ortaya koyabileceğini, potansiyel olarak düzenleyici belirsizliğe ışık tutabileceğini ve Ripple’ın adil bildirim savunmasını destekleyebileceğini iddia ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları