HaberlerXRP

Ripple’dan (XRP) Yeni Bir Hizmet Mi Geliyor? Stablecoin İddiası

Ripple CTO'sunun açıklamaları Ripple'ın bir stabil coin geliştireceği yönünde yorumlanabilir mi?

Şu sıralar kripto para gündeminde Ripple’ın XRP ağı tabanlı bir stable coini piyasaya süreceği haberleri yer alıyor.

Bilindiği gibi Ripple destekli finansal hizmet ağı RippleNet, bu zamana kadar sunduğu hizmetlerin büyük bir çoğunluğunu XRP kripto para birimini kullanılarak gerçekleştirdi ancak ortalıkta dolaşan haberlere göre çok yakında bu durum değişebilir.

Söylentiler hakkında konuşan Ripple CTO’su David Schwartz, yakın zamanda, Ripple’ın kripto para cüzdanı XRP Ledger’e yeni özellikler getirileceğini açıklamıştı.

İlgili Haber
Ripple CTO’su David Schwartz, XRP Ledger’inin Yeni Özelliklerle Geldiğini Anlattı

Ripple CTO’su ayrıca Ripple’ın bir stabil coin de geliştirilebileceği imasında bulundu. Buna göre Ripple ağı için geliştirilen yeni özellikler arasında kullanıcıların ve üçüncü tarafların kendi stabil coin’lerini geliştirebileceklerinin mümkün olabileceğini ifade etti.

Bu durum gerçekleşirse XRP fiyatı için muhtemel iki senaryo var:

RippleNet tabanlı stabil kripto para birimleri farklı kripto para borsalarında listelenmeyi başaracak olursa XRP tabanlı işlem çiftleri ile ciddi bir likidite ve hacim elde edilebilir ve bu durum XRP yatırımcılarının yüzünü büyük ölçüde güldürebilir.

Ancak diğer ve daha güçlü olan iddiaya göre, bu durum RippleNet ağında XRP kullanımı neredeyse bitirebilir. Bu da RippleNet ağını kullanan ve ödemelerde XRP kullanan çoğu şirketin artık XRP kullanmayacağı anlamına geliyor. Böylelikle XRP kullanımı ve hacmi ciddi oranda düşüş gösterecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu