HaberlerXRP

Ripple’ın Kurucu Ortağı Jed McCaleb XRP Satışlarına Devam Ediyor!

McCaleb'ın bu hamlesi XRP fiyatlarını düşürür mü?

Ripple şirketinin bu zamana kadar yaptığı toplu XRP satışları her zaman gündem konusu haline geldi ve XRP topluluğundaki birçok kişi tarafından da son derece olumsuz karşılandı. Ripple bugüne kadar her ay düzenli şekilde 1 milyar XRP’nin kilidini açmaya devam etmekte.

Bir taraftan da şirketin eski kurucu ortaklarından Jed McCaleb, zaman zaman yaptığı toplu XRP satışları ile gündeme geliyor. Bilindiği gibi Ripple yönetimi aşağı yukarı 6 sene önce McCaleb ile yollarını ayırmış ve bir anlaşma yaparak eski ortağın XRP satışlarını sınırlandırmıştı. Ancak McCaleb şu sıralar yükselişe geçen XRP fiyatlarını kâra geçirme niyetinde olacak ki yeniden satış yapmaya başladı.

Edinilen bilgiler McCaleb’ın geçtiğimiz ay 11 milyon dolar değerindeki 54.215.405 XRP’yi sattığını gösteriyor. Yani kaba bir hesap yapacak olursak McCaleb her gün 1,8 milyon adet XRP satmış.

An itibarı ile 3. en değerli kripto para biriminin söz konusu toplu satışlara maruz kalması XRP topluluğu üyelerinin endişelenmesine neden oldu. Topluluk üyeleri, söz konusu satışların fiyatları düşürmesinden korkuyorlar.

Ripple ve McCaleb arasındaki anlaşma gereği McCaleb’ın elindeki tüm XRP’leri bir anda elden çıkarması mümkün değil. Ancak yine de küçük küçük yapılan toplu satışlar bile piyasalarda belli oranda satış baskısı oluşturuyor.

Bununla birlikte Ripple her ay düzenli şekilde yaptığı toplu satışlara devam etmekle beraber kilidini açtığı 1 milyar XRP’nin yalnızca 100 milyon dolarını kullanıma açıyor geriye kalan kısmı ise yeniden kilit altına alıyor. Nihayetinde bu tutum McCaleb’ın sebep olduğu satış baskını belli bir oranda kontrol altına almaya yarıyor desek yanlış olmaz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu