XRP

Ripple’ın Uğraşları Meyvesini Verdi: XRP Fiyatı Yükselişe Geçti

XRP, son 24 saat içerisinde yeniden yükselişe geçerek durgunluğuna son verdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından menkul kıymet davası açılan Ripple’ın kripto parası XRP, sonunda yeniden hareketlendi. XRP, dava haberi ile sert çakılmış ve devamındaki delist duyuruları ile 0,17 dolara gerilemişti. Bunun devamında yeniden 0,30 dolar seviyesine çıkmayı başaran XRP, neredeyse 1 haftadır yerinden oynamıyordu. Son 24 saat içerisinde ise bu durgunluğun bittiği görüldü.

XRP Fiyatını Yükselişe Geçiren Sebep ne?

XRP, basın saati itibarıyla son 24 saat içerisinde %14 yükseliş yakaladı ve 0,31 dolardan işlem görüyor. XRP’nin toplam piyasa değeri de böylece tekrardan 14 milyar doların üzerine çıktı. XRP ve Polkadot arasında ise hala yaklaşık 1,5 milyar dolarlık bir fark var.

Peki XRP fiyatı tam olarak neden günlerce yerinde saydıktan sonra yükselişe geçti? Bunun cevabı birçok yatırımcının tahmin edebileceği gibi Ripple CEO’sunun son açıklaması oldu. Ripple’ı dava eden SEC’nin başkanlık makamına Gary Gensler’ın getirildiği 18 Ocak tarihi itibarıyla kesinleşti. Ripple CEO’su ise aynı gün yayınladığı gönderisinde “Biden yönetimiyle çalışmaya hazırız” mesajı vererek duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İlgili Haber
Yeni SEC Başkanı Resmen Atandı! Ripple'dan (XRP) Biden Yönetimiyle Çalışmaya Hazırız Mesajı

XRP fiyatı ise tam olarak bu açıklamadan sonra yükselişe geçti. Kripto para sektörünün yakından tanıdığı Gary Gensler, daha önce XRP hakkında pek olumlu ifadeler kullanmamıştı. XRP’nin Ripple’ın bir ürünü olduğunu ve Ripple’ın her ay XRP harcadığını ifade eden Gensler, yine de Ripple tarafından olumlu karşılandı. Bunun nasıl sonuçlanacağı ise ilk olarak 22 Şubat tarihindeki duruşmada belli olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu