blank
HaberlerXRP

Yeni SEC Başkanı Resmen Atandı! Ripple’dan (XRP) “Biden Yönetimiyle Çalışmaya Hazırız Mesajı” Geldi!

Gary Gensler SEC başkanı olarak resmen atandı.

Amerika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski yönetimi gider ayak Ripple’a büyük bir dava açmıştı. Biden’ın ABD başkanı seçilmesi sonrası, Ripple’a dava açan SEC yönetiminin önemli bir bölümü görevlerinden ayrıldı.

Daha önce Gary Gensler’ın, Biden tarafından SEC’in başına getirileceğini yazmıştık. Gün içerisinde yeni Başkan Biden tarafından bazı kilit görevlere yeni isimler atandı. Bunlardan biriside yeni SEC başkanı oldu.

İlgili Haber  Yeni SEC Başkanı İddiası, XRP ve ETH Yatırımcılarını Nasıl Etkileyecek?

Gary Gensler yeni SEC başkanı olarak resmen atandı. Yapılan resmi açıklamada Genslerın yapay zeka, blok zincir teknolojisi ve finansal teknolojiler konusunda araştırmalar yaptığı vurgulandı.

SEC’le şu sıralar arası pek iyi olmayan Ripple kanadından da hemen tebrik mesajları yayınlandı. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse daha önceki açıklamalarında da SEC ile anlaşmak için yeni yönetimin atanmasını beklediklerini ifade etmişti. Kısa süre önce twit atan Garlinghouse, Gary Gensler’ı tebrik etti ve Biden yönetimiyle çalışmaya hazır olduklarını ifade etti.

Gensler’ın daha önce MIT Blockchain konferansında XRP ve Ethereum’un ABD yasalarına göre menkul kıymet statüsüne dahil olduğunu belirttiği konuşmaları herkesçe biliniyor.

Ripple kanadı Gensler’dan umutlu olsa da, yeni başkanın XRP’nin menkul kıymet olduğuna ilişkin görüşleri değişti mi bunu henüz bilmiyoruz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu